Zavrieť

Porady

RZZP úrad práce a potom SZČO

Ahojte, ako mám spraviť RZZP keď od novembra 2009 som bola na úrade práce až do konca apríla a v máji 2010 som som začala podnikať a zaplatila som preddavky do ZP: 44,73 7x
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zofika475 Pozri príspevok
    keďže od januára do apríla som bola na ÚP a potom som zpalatila
    44,73€ 7krát, teraz som z toho domýlená pretože ja som si myslela, že od januára mám zaplatiť vyššiu sumu 46,06€ ale to som mala zaplatiť asi ešte 44,73€ pretože to spadalo za december 2010.

    No a čo potom uvádzam do toho odielu IV. 31 ja som tam dala dátum od do evidencie na UP a dôvod O - evidovaný na UP
    do tohto odielu sa uvádza obdobie poistenca štátu v súbehu s iným poistením, napr. dôchodca a SZČo alebo dôchodca a zamestnanie, príp. študent a zamestnanie. Keď VZ z iného poistenia nedosiahne VZ poistenca štátu, vymeriavací základ z tohto poistenia sa vylúči.

    Neuvádzaš tu evidenciu na UP, pretože môžeš mať príjem len na dohodu, z ktorej sa odvody do ZP neplatia. Keď veľmi chceš, môžeš toto obdobie uviesť v osobitných záznamoch poistenca.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zofika475 Pozri príspevok
    Aké tlačivo mám použiť??
    B-čko. Obdobie evidencie na UP sa v RZZP neuvádza.

    zofika475 je offline (nepripojený) zofika475

    zofika475
    uvádza, teraz na to pozerám do riadku 31 v IX odiely....a chcem sa opýtať keď účtujem v JU a preddavky za december som zaplatila v januári 2011 neviem koľko sa teda do preddavkov zaratava

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Do preddavkov sa ráta aj poistné za XII/2010 uhradené v januári 2011. A obdobie evidencie na UP sa v RZZP neuvádza.

    zofika475 je offline (nepripojený) zofika475

    zofika475
    keďže od januára do apríla som bola na ÚP a potom som zpalatila
    44,73€ 7krát, teraz som z toho domýlená pretože ja som si myslela, že od januára mám zaplatiť vyššiu sumu 46,06€ ale to som mala zaplatiť asi ešte 44,73€ pretože to spadalo za december 2010.

    No a čo potom uvádzam do toho odielu IV. 31 ja som tam dala dátum od do evidencie na UP a dôvod O - evidovaný na UP

    zofika475 je offline (nepripojený) zofika475

    zofika475
    ahá, no a do toho odielu IV uvádzam čo?

    IV. ODDIEL – Údaje o vymeriavacom základe samostatne zárobkovo innej osoby, ktorá sa v roku 2010 súasne
    považovala za osobu poda § 11 ods. 8 písm. a) až h), j), o), p) a u) zákona 8)
    Poistenec sa v roku 2010 považoval za samostatne zárobkovo innú osobu a súasne sa
    považoval za osobu poda § 11 ods. 8 písm. a) až h), j), o), p) a u) zákona 31 od
    (uvádzajú sa dátumy od – do) do
    Ako dôvod sa uvádza príslušné písmeno § 11 ods. 8 zákona (A, B, C, D, E, F, G, H, J, O, P, U ) dôvod
     viac období (uvádzajú sa v odd. X)
    Poet dní obdobia uvedeného v p. 31, ke sa poistenec považoval za samostatne zárobkovo činnú osobu 32 tak sem zadám dni od mája do konca roka?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zofika475 Pozri príspevok
    ahá, no a do toho odielu IV uvádzam čo?

    IV. ODDIEL – Údaje o vymeriavacom základe samostatne zárobkovo innej osoby, ktorá sa v roku 2010 súasne
    považovala za osobu poda § 11 ods. 8 písm. a) až h), j), o), p) a u) zákona 8)
    Poistenec sa v roku 2010 považoval za samostatne zárobkovo innú osobu a súasne sa
    považoval za osobu poda § 11 ods. 8 písm. a) až h), j), o), p) a u) zákona 31 od
    (uvádzajú sa dátumy od – do) do
    Ako dôvod sa uvádza príslušné písmeno § 11 ods. 8 zákona (A, B, C, D, E, F, G, H, J, O, P, U ) dôvod
     viac období (uvádzajú sa v odd. X)
    Poet dní obdobia uvedeného v p. 31, ke sa poistenec považoval za samostatne zárobkovo činnú osobu 32 tak sem zadám dni od mája do konca roka?
    oddiel IV. sa ťa netýka, neuvádzaš tam nič - už som ti to vysvetlila v predch. príspevku.

    zofika475 je offline (nepripojený) zofika475

    zofika475
    Aha a v odiel č. V tam uvediem len tie mesiace ktoré som bola na UP? V. ODDIEL

    – Počet dní, za ktoré za poistenca platí poistné štát poda § 11 ods. 8 písm. n) zákona, okrem dní obdobia
    uvedeného v p. 31 10)

    prepáč, že takt otravujem ale ZP má toho veľa a na nete som k tomu veľa nenašla

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zofika, čítaj prosím ťa, čo som ti viackrát napísala. UP v RZZP typu B nikde neuvádzaš !!!
    V oddieli V. by si uviedla dni PN počas prevádzkovania SZČO.

    zofika475 je offline (nepripojený) zofika475

    zofika475
    no mne len potom nejde do hlavy, že keď to nikam neuvádzam a UP za mňa platí odovdy za ten čas čo som evidovaná na UP a teraz robím zúčtovanie ZP potom mi vznikne nedpolatok za tie 4 mesiace čo som bola na UP

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zofika475 Pozri príspevok
    no mne len potom nejde do hlavy, že keď to nikam neuvádzam a UP za mňa platí odovdy za ten čas čo som evidovaná na UP a teraz robím zúčtovanie ZP potom mi vznikne nedpolatok za tie 4 mesiace čo som bola na UP
    V ktorej ZP je živnostník poistený ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zofika475 Pozri príspevok
    VSZP
    Ak nechceš veriť tomu, čo ti tu píšeme, postav sa do radu vo VšZP, RZZP ti urobia zadarmo - a potom daj prosím vedieť, či sme sa mýlili ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.