Zavrieť

Porady

Nástup na materskú a práca na dohodu 2011

Milí poraďáci,

prosím Vás o radu, čo sa týka materskej. Idem na materskú teraz 11.4.2011, dohodla som sa však, že budem popri materskej aj pracovať na dohodu o vykonaní práce.
Sú tam teraz nejaké obmedzenia? nemôže mi to zrušiť sociálne dávky?
Moc Vám ďakujem za odpoveď,
:-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muca1212 je offline (nepripojený) Muca1212

    som úplne normálna, teda aspoň myslím :-) ...viac Muca1212
    No tak som zavolala do sociálnej poistovňe a povedali mi, že od 1.1.2011 je možné aby matka pracovala na dohodu a nesiahnu na dávky, ale po tých 6 mesiacoch už vypláca dávky úrad práce a vraj sa mám potom informovať na úrade práce, ako to funguje u nich. takže asi tak.

    Muca1212 je offline (nepripojený) Muca1212

    som úplne normálna, teda aspoň myslím :-) ...viac Muca1212
    ale vraj od 1.1.2011 sa už môže pracovať popri materskej na dohodu, a nepríde sa o dávky. hmmmm, neviete niekto? všade sa píše raz tak alebo tak, neviem čo si mám vybrať :-(

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Muca1212 Pozri príspevok
    ale vraj od 1.1.2011 sa už môže pracovať popri materskej na dohodu, a nepríde sa o dávky. hmmmm, neviete niekto? všade sa píše raz tak alebo tak, neviem čo si mám vybrať :-(
    Popri materskej určite nie, ale popri rodičovskej už áno, a v tom je ten podstatný rozdiel. PS: vraj sa môže.. Nič nie je vraj, je len príslušný zákon a podľa neho je to možné, alebo nie.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Muca1212 Pozri príspevok
    ale vraj od 1.1.2011 sa už môže pracovať popri materskej na dohodu, a nepríde sa o dávky. hmmmm, neviete niekto? všade sa píše raz tak alebo tak, neviem čo si mám vybrať :-(
    rada by som vedela, kde sa také píše može sa pracovať iba pri poberaní rodičovského príspevku..

    Muca1212 je offline (nepripojený) Muca1212

    som úplne normálna, teda aspoň myslím :-) ...viac Muca1212
    a v ktorom zákone to je? ja neviem kde to mám nájsť.

    martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

    martina0203
    No tak toto by aj mňa zaujímalo, pretože som na materskej a dávky dostávam,aj keď som zamestnaná na dohodu... Na sociálke chceli od muža nejaké prehlásenie, že som zamestnaná na dohodu a potom povedala, že netreba, tak ako to je????????????

    Muca1212 je offline (nepripojený) Muca1212

    som úplne normálna, teda aspoň myslím :-) ...viac Muca1212
    Tak potom nechápem už teraz vôbec, to by ti asi stopli dávky, keby to nebolo možné nie? bože to je hrozné sa v tomto vyznať....pomoooooc

    martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

    martina0203
    Re: Materská a rodičovská dovolenka
    Citát:
    Pôvodca textu príspevku: martina0203 Pozri príspevok
    Dobrý deň, tiež by som potrebovala malú radu. Dňa 03.01.2010 idem na materskú dovolenku. Pracujem ako učiteľka a zároveň pracujem na jednej firme - na dohodu. Zamestnávateľovi - škole som odovzdala papier, ktorý účtovníčka skontrolovala a odkázala mi, že to pošle na sociálnu poisťovňu. Ja nemusím teraz už nič vybavovať, alebo ako to je? Keďže nastali nejaké zmeny od nového roku, môžem pracovať v tej druhej firme na dohodu, alebo to mám zrušiť? Ďakujem.


    Na materskú ideš asi 3.1.2011.
    Čo sa týka nástupu na materskú, keď si odovzdala tlačivo o oznámení nástupu na materskú účtovníčke, tak v tomto ohľade nemusíš Ty nič robiť.
    A podľa nových zákonov, na dohodu môžeš robiť ďalej.
    Ak sa mýlim, tak ma dúfam niekto opraví - doplní, čo sa týka súbehu MD a dohody, lebo ako som pozerala, všade sa píše o rodičovskej dovolenke.


    Toto som písala ja predtým, než som šla na materskú dovolenku.
    Tiež si myslím, že by mi dávky stiahli, ale dúfam, že mi ich nestiahnu po 6 mesiacoch...

    Kanwa je offline (nepripojený) Kanwa

    Kanwa
    Ahojte
    ja by som si to tiez velmi rada ujasnila - som zamestnana a planujem nastupit na matersku. mam vsak take zamestnanie, ktore mozem vykonavat aj z domu a to v case, ktory mi vyhovuje, takze v praci v urcitom rozsahu budem pokracovat. nerada by som vsak prisla o "materske", na ktore mi vznikne narok.
    - mozem teda pracovat popri poberani nemocenskej davky "materske" pre povodneho zamestnavatela pocas naroku na materske napr. na dohodu? a potom sa vratit do pracovneho pomeru a poberat socialnu davku "rodicovsky prispevok"?
    vopred vdaka za radu.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    počas poberania materskej nie je možné pracovať, ani na dohodu.. ale je možné, že žena nepoberá materskú /nevznikol jej nárok/, ale poberá rodičovský príspevok a vtedy može pracovať..

    Kanwa je offline (nepripojený) Kanwa

    Kanwa
    vdaka za odpoved.
    a este jednu vec by som sa chcela opytat na iny pripad z mojho okolia - pokial je zena v pracovnom pomere na dobu urcitu jeden rok a v priebehu tohto roka nastupi na matersku, tak potom nema ziadnu ochranu a pracovny pomer sa jej pocas materskej skonci uplynutim toho roka?
    to sa teda netyka prace na dohodu, ale ak viete...
    dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.