Zavrieť

Porady

Faktúra v SK alebo v EUR??

Ahojte po Vianociach!!!
Potrebujem súrne pomoc, pri zaradovaní faktury.
Od hotela mi priľšla faktúra vyčíslená v SK 7.788,- SK a vedľa prepoítaná kurzom 37,900 a vyčíslená suma 202,50 EUR, nakoľko sme sa s hotelom dohodli, že im to zaplatíme v EUR.
Neviem, ako mám teraz náš záväzok evidovať, či v EUR a akým kurzom, alebo ked tam je vyčíslená suma v SK tak je pre nas smerodajná a zaevidovať to v SK a len úhradu urobiť v EUR a následne zaúčtovať kurzový rozdiel.
A este ked urobím úhradu zálohovej faktúry v EUR a príde mi vyúčtovacia Fa v EUR akým kurzom si ju zaradím do účtovníctva. Dňom dodania služby /myslím týmto dátumom/alebo dňom , kedy mi faktúra prišla/myslím dátumom??
Zúfalo čakám ďakujem!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Daduľa
    Ahojte po Vianociach!!!
    Potrebujem súrne pomoc, pri zaradovaní faktury.
    Od hotela mi priľšla faktúra vyčíslená v SK 7.788,- SK a vedľa prepoítaná kurzom 37,900 a vyčíslená suma 202,50 EUR, nakoľko sme sa s hotelom dohodli, že im to zaplatíme v EUR.
    Neviem, ako mám teraz náš záväzok evidovať, či v EUR a akým kurzom, alebo ked tam je vyčíslená suma v SK tak je pre nas smerodajná a zaevidovať to v SK a len úhradu urobiť v EUR a následne zaúčtovať kurzový rozdiel.
    A este ked urobím úhradu zálohovej faktúry v EUR a príde mi vyúčtovacia Fa v EUR akým kurzom si ju zaradím do účtovníctva. Dňom dodania služby /myslím týmto dátumom/alebo dňom , kedy mi faktúra prišla/myslím dátumom??
    Zúfalo čakám ďakujem!!!!
    O zálohovej fa sa neúčtuje. Úhradu ste urobili v EUR tak ako je faktúrované, preto vyúčtovaciu fa zaúčtujte v EUR kurzom NBS dňa zaevidovania fa, t.j. dňom kedy došla.

    joki je offline (nepripojený) joki

    joki
    Pre jednoduchosť ja by som fa. zaúčtoval v SK. Zál. fa. sa neúčtuje, len úhrada - 314. Do 14 dní daň. doklad. Prijatá fa. by mala mať zohľadnenú zálohu. Neviem aký program používate, ale fa. v SK sa dá v POHODE veľmi jednoducho zlikvidovať s kurz. rozdielom. Fa. prijatá a zaúčtovaná v EUR - menší problém pri zohľadňovaní kurz. rozdielu pri zaúčt. zálohy, a samotnej likvidácií, dva kurz. rozdiely.

    Faktúra v SK alebo v EUR??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.