Zavrieť

Porady

Dobrovolne nem.pripoistenie-da sa znizit?

Chcem sa spytat, ci mi neviete poradit, ci sa da znizit alebo pozastavit platenie dobrovolneho nemocenskeho pripoistenie a ak ano, ako sa to bude potom v pripade odchodu na materskur ratat? Dobrovolne pripoistenie si totiz platim od decembra 2010 v plnej sume 49,13 EUR a nejak mi to financne nevychadza a pravdepodobne budeme musiet aj planovane tehotenstvo odlozit na nejaku dobu, tak neviem,ci to zrusit, alebo sa to da nejak pozastavit, alebo aspon znizit. POradi mi niekto ? Velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Znížiť môžeš iba po 6 mesiacoch od prihlásenia. Takže zostáva iba to druhé riešenie : zrušiť.
    Takže ísť do SP a vypísať formulár RLFO.

    A keď budeš tehotná, tak sa prihlásiš znovu z maxima.

    klimeska je offline (nepripojený) klimeska

    klimeska
    A to znamena, ze ked ho zrusim, moje peniazky prepadnu statu, vsak ?
    A ked ho znizim, po akej dlhej dobe sa da zasa zvysit ? Tiez je tam nejaka lehota?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Zmena vymeriavacieho základu (zníženie, zvýšenie) je možná stále po 6 mesiacoch od poslednej zmeny. Takže vždy musí uplynúť polrok až potom znížim alebo zvýšim vymer.základ.

    Ale zrušiť môžeš kedykoľvek, napr. zajtra zrušíš, a pozajtra sa prihlásiš z minima.

    Dobrovolne nem.pripoistenie-da sa znizit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.