Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie

Ahojte, robím po 1x ročné zúčtovanie preddavkov na daň a mám takú situáciu:

zamestnanec pracoval v inej firme v mesiacoch január až jún
zamestnanec pracoval v našej firme v mesiacoch august až december

mám potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby z predchádzajúcej firmy , aj ja som si spravila také...chcem sa spýtať, do ročného zúčtovania to budem len z toho potvrdenia doplňovať v súčte od dvoch zamesntávateľov..?

a čo ten jeden mesiac? zaujíma ma, ak nepracoval a bol dobrovoľne nezamesntnaý, tuším si aj zaplatil sám ten 1 mesiac v zdravotke...

robím aj ročné zúčtovanie zdravotného poistenia? aké su tam podmienky? mohol by mi to niekto po lopate vysvetliť ? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Anka Ha Pozri príspevok
    Ahojte, robím po 1x ročné zúčtovanie preddavkov na daň a mám takú situáciu:

    zamestnanec pracoval v inej firme v mesiacoch január až jún
    zamestnanec pracoval v našej firme v mesiacoch august až december

    mám potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby z predchádzajúcej firmy , aj ja som si spravila také...chcem sa spýtať, do ročného zúčtovania to budem len z toho potvrdenia doplňovať v súčte od dvoch zamesntávateľov..?
    ÁNo, od obidvoch.
    a čo ten jeden mesiac? zaujíma ma, ak nepracoval a bol dobrovoľne nezamesntnaý, tuším si aj zaplatil sám ten 1 mesiac v zdravotke... To neriešiš.

    robím aj ročné zúčtovanie zdravotného poistenia? aké su tam podmienky? mohol by mi to niekto po lopate vysvetliť ? V prvom rade si treba preštudovať zákon o ZP, a potom podmienky, za akých sa robí RZZP.. ďakujem
    V texte.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Anka Ha Pozri príspevok
    Ahojte, robím po 1x ročné zúčtovanie preddavkov na daň a mám takú situáciu:

    zamestnanec pracoval v inej firme v mesiacoch január až jún
    zamestnanec pracoval v našej firme v mesiacoch august až december

    mám potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby z predchádzajúcej firmy , aj ja som si spravila také...chcem sa spýtať, do ročného zúčtovania to budem len z toho potvrdenia doplňovať v súčte od dvoch zamesntávateľov..?

    a čo ten jeden mesiac? zaujíma ma, ak nepracoval a bol dobrovoľne nezamesntnaý, tuším si aj zaplatil sám ten 1 mesiac v zdravotke...

    robím aj ročné zúčtovanie zdravotného poistenia? aké su tam podmienky? mohol by mi to niekto po lopate vysvetliť ? ďakujem
    áno, nasčítavaš príjem od zamestnávateľov, odvody, daň...
    Ak v júli nepracoval, nech Ti dá čestné prehlásenie, že nemal príjem za tento mesiac. Uplatníš NČD za celý rok.

    Anka Ha je offline (nepripojený) Anka Ha

    Anka Ha
    Tweety Pozri príspevok
    V texte.
    takže pýtala som sa daňovom úrade, a ak si sám zaplatil zdravotku 1 mesiac a dal mi o tom potvrdenie, dávam to do ročného zúčtovanie taktiež medzi poistné a príspevky...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.