Zavrieť

Porady

Podať či nepodať daňové priznanie

Ahojte, potrebujem sa s vami poradiť, pretože netuším, či mám alebo nemám podať daňové priznanie - každý mi radí niečo iné.
Do 25.1.2010 som bola na predĺženej RD, od 25.1. do 31.10.2010 som bola zamestnaná v štátnej správe a od 1.11.2010 som bola nezamestnaná až doteraz, teraz som si založila živnosť. Okrem toho som mala príjem z prenájmu 60eur/mesiac.
Prosím vás, poraďte mi, či mám podávať daňové, lebo sa v tom jednoducho nevyznám. Ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Boli tvoje príjmy vyššie ako 2012,85 eur. Ak áno si povinná podať DP.
    Ak boli nižšie ale bola Ti stiahnutá daň ak podáš DP, tak sa Ti daň vráti.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Aj ak ti nevznikla povinnosť podať DP ... určite sa ti oplatí ho podať dobrovoľne

    Ale za tých 9 mesiacov si asi v hrubom zarobila viac ako 2000 .. tak vtedy si povinná podať DP (ten nájom uvádzaš správnu výšku?)
    Príjmy boli vyššie ako 2000eur, to nájomné je správne (je to len taky maly prenajom). Môžete mi ešte poradiť, čo k tomu potrebujem? M8m pripravene Potvrdenie o príjmoch FO, Potvrdenie o zaradení a vyradení do evidenci ÚP, ale za to obdobie od 1.do 25.1 nemám nič (bola to predĺžená RD, nepoberala som vôbec nič - stačí čestné prehlásenie?)

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    valeria123 Pozri príspevok
    Príjmy boli vyššie ako 2000eur, to nájomné je správne (je to len taky maly prenajom). Môžete mi ešte poradiť, čo k tomu potrebujem? M8m pripravene Potvrdenie o príjmoch FO, Potvrdenie o zaradení a vyradení do evidenci ÚP, ale za to obdobie od 1.do 25.1 nemám nič (bola to predĺžená RD, nepoberala som vôbec nič - stačí čestné prehlásenie?)
    Valeria, DU nedokladuješ, kde si bola ... ale aké máš príjmy (celosvetové).
    Keďže máš DIČ.. tak by som asi podala DP B .. aj keď ten príjem z prenájmu tam nemusíš uvádzať vôbec (je menší, ako 5násobok ŽM). Prílohou bude potvrdenie od zamestnávateľa (o príjmoch FO). No a tiež potvrdenie poisťovne - ak si uplatňuješ NZDČ na ŽP, resp DDS
    teoreticky by si mohla spraviť aj Ačko ... ale to potom treba uviesť niekde do poznámok, že príjem z prenájmu nepresiahol hranicu 5x ŽM.

    Podať či nepodať daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.