Zavrieť

Porady

dokladová inventúra

Ahojte,

prosím Vás robila som po 1x účtovnú závierku a potrebujem od Vás pomoc...čo mam priložiť k dokladovej inventúre k nasledovným účtom:

323
326 - nevyfakturované dodávky, tam môžem dať tú faktúrku, ktorú mi predtým nevyfakturovali?
331 - môže byť výplatná listina podpísaná?
336 - môže byť výplatný list s rozpisom odvodov?
341
342 - môže byť výplatný list , tam je preddavok na daň
343
365
381 -náklady budúcich období , tam môžem dať faktúrky, ktorý sa to týka?
472
411

-vopred ďakujem veľmi peken
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Anka Ha Pozri príspevok
    Ahojte,

    prosím Vás robila som po 1x účtovnú závierku a potrebujem od Vás pomoc...čo mam priložiť k dokladovej inventúre k nasledovným účtom:

    323 prikladám doklad, na ktorom som o rezerve účtovala - napríklad prehľad nevyčerpaných dovoleniek+ID na ktorom to bolo naúčtované
    326 - nevyfakturované dodávky, tam môžem dať tú faktúrku, ktorú mi predtým nevyfakturovali? áno
    331 - môže byť výplatná listina podpísaná? áno
    336 - môže byť výplatný list s rozpisom odvodov? kópie výkazov za 12 mesiac
    341 ja prikladám kópiu tej strany daňového priznania, z ktorého je zrejmé, že tá 341 je taká, ako uvádzam v DP
    342 - môže byť výplatný list , tam je preddavok na daň tu prikladám prehľad za posledný kvartál a rekapituláciu miezd z 12. mesiaca
    343 -kópie DP, z ktorých je zrejmé, aký odpočet má byť vrátený, prípadne akú mám daňovú povinnosť
    365 - ??? s týmto mám problém aj ja - dávam tam len prehľad pohybu na danom účte a prípadne kópiu zmluvy o pôžičke
    381 -náklady budúcich období , tam môžem dať faktúrky, ktorý sa to týka? áno
    472 -tiež dávam len prehľad pohybu na účte, ak nemáš nejaké viaceré možnosti čerpania SF, ak áno vediem si tabuľku v exceli na čo bol SF čerpaný
    411 -kópiu výpisu z obchodného registra

    -vopred ďakujem veľmi peken
    Odpovede máš modrým v texte.

    dokladová inventúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.