Zavrieť

Porady

Vrtacie kladivo

Neviem ci je to sem hodne umiestnit ale skusim, potreboval by som kupit vrtacie pneumaticke kladivo nie hobby radsej profi a nie moc drahe, vrtat sa bude denno denne do tehly betonu a tak, sekanie sa mozno pouzije 1-2 krat do tyzdna...pozeral som viacej typov ale mna zaujima nieco co mate v praxi odskusane...dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Máme odskúšané Bosh-ky.Jedno je vŕtacie s príklepom bez samostatne spustiteľného kladiva.Vydržala už neskutočne moc nedávno som ju čistil tak som omrkol aj uhlíky ,sú minimálne zodrané cca 20%.Druhá je aj zo samostatne spustiteľným kladivom .Moc toho nenaklepala a už zhorela.Bolo to v záruke, tak ju opravili ,ale moc zdravý zvuk a smrad nevydáva a ani nepredpokladám ,že by ešte dlho vydržala.Evidentne jej vadí to kladivo .Vždy sa pri ňom rýchlo zohriala, pritom nič moc toho nedokázala (bola na sekanie dosť slabá)Preto neodporúčam od Bosh-u viac kombináciu.Buď kúpiť samostatne kladivo a vrtačku s priklepom.Mám známeho čo má požičovňu .U takýchto strojov si všetko zapisuje, čo koľko hodín vydržalo ,koľkokrát sa opravovalo.A potvrdil mi moje zistenia.Neoplatí sa kupovať viacúčelové stroje.Rýchlo sa pokazia a veľa stoja.Pritom je vraj jedno či je to Bosh,Makita,Metabo,Hiltka,....Treba porovnávať len parametre džauly ,rýchlosti, tvar stroja, váhu,výkon atd.
    Naposledy upravil 220870 : 17.03.11 at 05:18

    Domin1 je offline (nepripojený) Domin1

    Domin1
    A tu bosch-ku co mate to je aky model???? ako som povedal sekanie sa pouzije len par krat do tyzdna, hlavne mi ide o vratenie do betonu prekladu a tak....

    Domin1 je offline (nepripojený) Domin1

    Domin1
    pozeral som tuto

    [hore]Bosch GBH 2-26 DFR

    alebo

    [hore]Metabo KHE 24 SP

    Naposledy upravil Domin1 : 17.03.11 at 12:31

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    To je ona GBN-2-26 DRE ,na sekanie je slabá ako Ruský čaj.Pri "len" vrtaní vás možno prežije.
    Naposledy upravil 220870 : 17.03.11 at 19:22
    vtacka.jpg  

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.