Zavrieť

Porady

RZZP za rok 2010 a HM do 2000 eur

Ahojte,

chcela by som Vás poprosiť o radu, či si mám podať RZZP, ak som v roku 2010 mala príjem do 2000 eur, keďže som 3/4 roka bola na PN. Ak ano, ktoré tlačivo mám vyplniť?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    n.valkova je offline (nepripojený) n.valkova

    n.valkova
    Ešte ma napadá jedna otázka :-)

    Môžte mi povedať, kto odvádza za mňa zdravotné odvody, keď som ešte stále na PN, poberám nemocenské dávky a v sociálke mi povedali, že nemôžem byť súčasne zaevidovaná na ÚPSVaR a aj na PN.

    Ďakujem.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Pokiaľ si nemala kolísavé príjmy t.j. ani jeden mesiac si nemala vyššiu hrubú mzdu ako 2169,09 € , tak nevzniká povinnosť podať RZZP.

    n.valkova je offline (nepripojený) n.valkova

    n.valkova
    povinnosť teda nemám, ale neoplatí sa mi ho podať? nedostanem nejaké peniažky naspäť?

    n.valkova je offline (nepripojený) n.valkova

    n.valkova
    zamestnaná som bola sice do konca augusta, mzdu som vsak dostala za januar, februar a august, kedy mi bola preplatena dovolenka. ostatne mesiace v roku som brala len nemocenske davky od soc. poisťovne.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Zrejme si to pomýlila s podaním daňov.priznania. To áno treba podať DP typ A a strhnuté preddavky vráti DU.
    Ale RZZP nepodávaš.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Prosim Vas o radu. Do RZZP ide vyska zdanitelnej mzdy alebo vymeriavaci zaklad zdravotneho poistenia? Neviem ci ma RZZP robit alebo nie
    Dakujem

    RZZP za rok 2010 a HM do 2000 eur

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.