Zavrieť

Porady

DDP-zamestnávateľ a odvod do ZP

Ahojte, keďže od 1.9.2005 sa odvádza do ZP aj z príspevku zamestnávateľa na doplnkové dôchodkové pripoistenie zamestnanca, mohli by ste mi poradiť, ako to má vyzerať na výplatných páskach? Dávate to do hrubej mzdy zamestnanca?
A ako to potom je vo výkaze do ZP, celkový príjem je taký istý ako vymeriavací základ, teda obe sú navýšené o ten príspevok zamestnávateľa na DDP?
Za skorú odpoveď vám moc-moc ďakujem.
RADKA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    V sume hrubej mzdy zamestnanca uvedenej na výplatnej páske by príspevok zamestnávateľa na DDP/DDS nemal byť zahrnutý. Na výplatnej páske by mal byť samotný vymeriavací základ na ZP, aby si zamestnanec mohol skontrolovať, či výpočet odvodu na ZP prebehol v poriadku.

    Vo výkaze do ZP je položka "celkový príjem" zhodná s položkou "vymeriavací základ", tj. v oboch je započítaný príspevok zamestnávateľa na DDP/DDS. Samozrejme, toto platí len ak suma celkového príjmu je max. 43095 Sk. Ak je vyššia, tak "vymeriavací základ" je suma 43095 Sk.

    radka1 je offline (nepripojený) radka1

    radka1
    No super, ďakujem, veľmi ste mi pomohol.

    Ešte ma napadlo, ja som túto zmenu totižto neskoro postrehla. Ako mi odporúčate to teraz urobiť. Stačí jednorázovo omeškané odvody zahrnúť v nasledujúcej výplate, alebo budem musieť poslať opravné výkazy? Programovo to totižto ešte nemám upravené a čas letí...
    RADKA
    Naposledy upravil radka1 : 28.12.05 at 13:09

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Samozrejme poslať opravné výkazy a čím skôr doplatiť chýbajúce sumy.

    DDP-zamestnávateľ a odvod do ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.