Zavrieť

Porady

Daň z prenájmu

Ahojte poraďáci.
Mám jednu otázočku. Sme traja súrodenci a prenajímame byt. Každý máme kartičku DIČ. Môžme sa aj my písomne dohodnúť, že všetky príjmy z prenájmu prizná iba jeden z nás a dvaja oznámia DÚ, že nemali žiadne príjmy z prenájmu? Viem, že pri bezpodielovom vlastníctve manželov je takáto možnosť, platí to aj pre súrodencov? Každý je vlastníkom 1/3.
Vie mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    dencula Pozri príspevok
    Ahoj Marína.
    Toto som čítala aj ja, ale myslíš, že sa to vzťahuje aj na súrodencov?
    Myslím, že sa to na súrodencov nevzťahuje, každý musí priznať svoju časť podľa zmluvy o prenájme. Každý z nich podá DP typ B a môže si znížiť príjmy a alikvótne aj náklady o oslobodené príjmy vo výške 925,95 €.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    ZDP § 4
    (8) Príjmy uvedené v § 6 ods. 3, § 7 a 8, ktoré plynú manželom z ich bezpodielového spoluvlastníctva, sa zahŕňajú do základu dane v rovnakom pomere u každého z nich, ak sa nedohodnú inak; v tom istom pomere sa zahŕňajú do základu dane výdavky vynaložené na dosiahnutie, zabezpečenie alebo udržanie týchto príjmov.

    dencula je offline (nepripojený) dencula

    dencula
    Ahoj Marína.
    Toto som čítala aj ja, ale myslíš, že sa to vzťahuje aj na súrodencov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.