Zavrieť

Porady

Nedoplatok v sociálnej poisťovni ako náklad

Dobrý večer, neviem rozlúštiť takýto môj problém - klient spláca v sociálnej poisťovni povinné odvody SZČO za staré roky, ktoré nemal zaplatené. Potrebujem vedieť, či v roku zaplatenia to je daňovým výdavkom, alebo nie? Môže si uplatniť len výšku povinných odvodov zaplatených v konkrétnom roku, alebo všetko, čo do sociálnej poisťovne zaplatil? Ďakujem vopred za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Dianao Pozri príspevok
    Dobrý večer, neviem rozlúštiť takýto môj problém - klient spláca v sociálnej poisťovni povinné odvody SZČO za staré roky, ktoré nemal zaplatené. Potrebujem vedieť, či v roku zaplatenia to je daňovým výdavkom, alebo nie? Môže si uplatniť len výšku povinných odvodov zaplatených v konkrétnom roku, alebo všetko, čo do sociálnej poisťovne zaplatil? Ďakujem vopred za pomoc
    Može si dať všetky príspevky, ktoré v danom roku zaplatil...Nezáleží na tom ,že sú to zavazky, ktore vznikli v minulosti...

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    pefu Pozri príspevok
    A ako je to s penále a úrokmi? Medzi položkami, ktoré nie sú daňovým výdavkom, sú len prirážky k zdravotnému poisteniu § 21 ods. 2a)? To znamená úroky a penále zo SP sú daňovým výdavkom?
    - aktuálne platby do SP a aj platby minulého obdobia - výdavok ovplyvňujúci základ dane -členenie - Odvody SZČO - výdavok v roku úhrady
    - úroky z omeškania(penále pre SP) - výdavok neovplyvňujúci základ dane -členenie - iné
    - exekučné poplatky - VOZD - členenie prevádzková réžia výdavok v roku úhrady

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dianao Pozri príspevok
    Dobrý večer, neviem rozlúštiť takýto môj problém - klient spláca v sociálnej poisťovni povinné odvody SZČO za staré roky, ktoré nemal zaplatené. Potrebujem vedieť, či v roku zaplatenia to je daňovým výdavkom, alebo nie? Môže si uplatniť len výšku povinných odvodov zaplatených v konkrétnom roku, alebo všetko, čo do sociálnej poisťovne zaplatil? Ďakujem vopred za pomoc
    vedie jednoduché alebo podvojné účtovníctvo ?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    veronikasad Pozri príspevok
    vedie jednoduché alebo podvojné účtovníctvo ?
    SZČO Veronika, tak vychádzajme z toho, že na 99% jednoduché...

    Dianao je offline (nepripojený) Dianao

    Dianao
    Ano, jednoduche uctovnictvo, dakujem za odpovede, cize kludne moze platit zavazky zo starych rokov s tym, ze mu to ide do nakladov v roku zaplatenia?

    pefu je offline (nepripojený) pefu

    pefu
    A ako je to s penále a úrokmi? Medzi položkami, ktoré nie sú daňovým výdavkom, sú len prirážky k zdravotnému poisteniu § 21 ods. 2a)? To znamená úroky a penále zo SP sú daňovým výdavkom?

    dobrava je offline (nepripojený) dobrava

    dobrava
    Pekný deň, SZČO bol časť mesiaca na PN a OČR. Za uvedený mesiac si zaplatil na povinné nemoc. poistenie plnú sumu, za tento mesiac mu vyplatili PN a OČR. Ako toto zaúčtujem v peň. denníku? Je to POZD alebo toto vôbec neuvádzam v peň. denníku? Podotýkam, že zatiaľ nežiadal o vrátenie preplatku za dni v mesiaci, ktoré bol PN a OČR, za uvedený mesiac uhradil odvody v plnej výške. Vie mi niekto pomôcť s takýmto problémom?
    Naposledy upravil dobrava : 22.03.11 at 12:05

    dr.kuko je offline (nepripojený) dr.kuko

    Daňový špekulant dr.kuko
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Može si dať všetky príspevky, ktoré v danom roku zaplatil...Nezáleží na tom ,že sú to zavazky, ktore vznikli v minulosti...
    Dnes volala pani z danoveho uradu, ze si dlh zo sociálnej poisťovni nemoze uplatnit, v roku v ktorom ho zaplatil, viete mi niekto poradit paragraf, kde by som to mohol nastudovat, ze to tak nie je a ze je to tak ako tvrdite vy?
    Vopred dakujem.

    Nedoplatok v sociálnej poisťovni ako náklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.