Zavrieť

Porady

vklad na podnikateľský účet

Prosím Vám poraďte mi v nasledujúcej situácii: szčo bol na pracovnej ceste v zahraničí. Medzitým mu jeho brat vložil na podnikateľský účet peniaze, aby sa mu mohli strhávať odvody... Môžem tento príjem dať ako NOZD, a urobiť nejakú zmluvu o pôžičke a neskôr to vyplatiť z pokladne? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    tie peniaze boli z pokladne alebo ako vklad do podnikania?

    kľudne by som nerobil rozdiel medzi tým, či peniaze vložil na účet podnikateľ sám alebo to urobil niekto v jeho mene (v zásade by sa teoreticky jednalo o mandátnu zmluvu, ale netreba ju vyhotovovať a dávať do účtovníctva)

    možno by som pre menej chápavých daňových kontrolórov napísal hoci aj rukou prosbu podnikateľa jeho bratovi, že mu necháva nejaké peniaze, aby ich vložil v jeho neprítomnosti na jeho účet, a priložil by som to do účtovníctva

    netreba to nejak komplikovane riešiť, je to na úrovni prosby, aby išiel skontrolovať, či na obchode zavrel okno alebo zamkol...

    magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

    magdalenaa
    Ja si tiež myslím, že to možte kludne dat ako riadny vklad na účet /akokeby to vložil szčo/.

    tinnnka je offline (nepripojený) tinnnka

    tinnnka
    ďakujem, takže by z toho nemal byť nejaký problém, dúfam. A ešte by som mala jednu otázočku szčo, ktorý pracoval v zahraničí vystavil faktúru za svoje služby, takže fakturovaná suma je napr. 1000 a potom je tam napísané , že na základe zmluvy mu je odrátané ubytovanie napr 100,- Eur. Takže zostáva úhrada faktúry 900,-Eur.
    A teraz neviem ako túto fa zapísať do knihy pohľadávok. Ako pohľadávku 900,- Eur alebo 1000,-Eur

    tinnnka je offline (nepripojený) tinnnka

    tinnnka
    a ešte k tým peniazom na účte: brat mu ich poslal zo svojho účtu. To je asi podstatné nespomenula som to. Už som z toho domotaná

    magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

    magdalenaa
    Ak sa to netýkalo prijmov, ale išlo jednoducho u živnostníka o takúto situáciu - pomoc, tak nech mu tu čiastku mal jednoducho vrátit.

    tinnnka je offline (nepripojený) tinnnka

    tinnnka
    Ďakujem, naozaj išlo len o pôžičku. A neviete mi prosím poradiť k tým faktúram, ktoré som spomínala, dík
    Ide mi o to, že ak dám do pohľadávok faktúru so sumou 1000,- E a uhradia mu len 900,- Eur ako potom vysporiadam tých 100,- Eur /cez nejaký ID/?

    Alebo zapíšem do knihy pohľ. 900,- a tých 100,-, ktoré mu stiahli na základe zmluvy, ktorú spolu podpísali už neriešim???
    Naposledy upravil tinnnka : 19.03.11 at 09:18

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Preco takto, ked skutocna faktura je 1000 a vlastne jeho naklad je 100, treba to tak aj rozlisit.

    tinnnka je offline (nepripojený) tinnnka

    tinnnka
    takže tých 100,- Eur je vlastne VOZD? Môžem to dať do výdavkov? Viem kladiem asi blbé otázky len mi to nie je jasné. Podkladom bude potom tá zmluva?

    tinnnka je offline (nepripojený) tinnnka

    tinnnka
    takže tých 100,- Eur je vlastne VOZD? Môžem to dať do výdavkov? Nerozumiem tomu. Na fa je napísane: Fakturovaná suma celkom : 1000,- Eur a potom nasleduje: odpočítanie nákladov za ubytovanie podľa zmluvy... 100,- Eur.
    K úhrade 1800,- Eur. A ja neviem ako to zaúčtovať. prosím poraďte mi. Nie je mi jasné ako zaúčtovať tých 100 eur.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Ja si myslim, ze to su jasne VOZD, su to normalne naklady na ubytovanie, ja by som to pri prijme penazi zauctovala ako prijem 1000 a hned vydavok 100 a tak isto do celkovych prijmov 1000 a do prev.rezie 100, lebo takto to v skutocnosti je, je to vlastne vzajomny zapocet.

    tinnnka je offline (nepripojený) tinnnka

    tinnnka
    Velmi pekne ďakujem takže do knihy pohľ. dám 1000,- eur. potom na účte mu prišla úhrada 900,- eur. 100 eur dám zároveň do prevádzkovej réžie aj do príjmu pochopila som to správne. Dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.