Zavrieť

Porady

spotreba PHM podľa vnútropodnikovej smernice

Dobrý deň všetkým poraďákom, poprosím Vás o radu. Prebrala som účtovníctvo, kde do daňových výdavkov nešla spotreba PHM automobilov podľa technického preukazu, ale podľa vnútropodnikovej smernice, napriek tomu, že u niektorých automobilov spotreba v technickom preukaze bola uvedená. Interná smernica nebola vypracovaná na základe prelitrovania, ale na základe ročných výsledkov, alebo kontroly jazdy. Napr. u jedného podľa nakúpených PHM a prejazdených kilometrov za rok sa upravila smernica. V technickom preukaze je uvedená spotreba 5,8 l a ekonómka to upravila podľa toho na 13 l. Je to takto možné urobiť? Ešte som sa s tým nestretla. Prosím o radu, či sa mám pridržiavať týchto zvláštnych smerníc, alebo radšej spotreby v technických preukazoch. Tie, ktoré to uvedené nemajú, by som najradšej prelitrovala. Vďaka za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    spotreba PHM podľa vnútropodnikovej smernice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.