Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane

Prosím vás, môžem urobiť ročné zúčtovanie dane na základe výplatnej pásky, keďže tam mám uvedené zdravotné poistenie, nemocenské, starobné, invalidné a poistenie v nezamestnanosti?
stačilo by to spočítať a zapísať do riadku 00 a) ?? ..lebo nemám všetky výpočty mzdy v programe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lubka0907 Pozri príspevok
    Prosím vás, môžem urobiť ročné zúčtovanie dane na základe výplatnej pásky, keďže tam mám uvedené zdravotné poistenie, nemocenské, starobné, invalidné a poistenie v nezamestnanosti?
    stačilo by to spočítať a zapísať do riadku 00 a) ?? ..lebo nemám všetky výpočty mzdy v programe.
    Nerozumiem tvojej otázke - zamestnancom firmy bol celý rok, len mzdy máš v účtovnom SW len časť roka ?

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    áno, pretože predomnou mali účtovníčku v Martine a tá nám zatial neposlala účtovníctvo..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lubka0907 Pozri príspevok
    áno, pretože predomnou mali účtovníčku v Martine a tá nám zatial neposlala účtovníctvo..
    Kolko máš zamestnancov ? Nebude jednoduchšie ručne vystaviť potvrdenia o zdan.mzde za toto obdobie ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lubka0907 Pozri príspevok
    no veľa ich nemám, ale ako to vystaviť, keďže tam nemám všetky mesiace?
    Len za obdobie, keď mzdy nemáš vo svojom PC. A dohodíš ho do PC, ako by to boli mzdy od iného zamestnávatela.

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    no ale aj tak musím to poistné a príspevky zrátať, lebo ich nemám z kade inde zobrať nie? mám iba tie výplatné pásky a do toho potvrdenia tam treba uviesť aj to poistné a príspevky..

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lubka0907 Pozri príspevok
    no ale aj tak musím to poistné a príspevky zrátať, lebo ich nemám z kade inde zobrať nie? mám iba tie výplatné pásky a do toho potvrdenia tam treba uviesť aj to poistné a príspevky..
    Ano, musíš to prácne zrátať, keď nemáš mzdové listy.

    Urob si tabulku v exceli.

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    ok, tak ďakujem pekne..takže zrátam tie položky čo som vypísala na začiatku však?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lubka0907 Pozri príspevok
    ok, tak ďakujem pekne..takže zrátam tie položky čo som vypísala na začiatku však?
    Potrebuješ
    - hrubú mzdu (uhrn mpríjmov)
    - poistné
    - základ dane
    - zrazené preddavky na daň
    - vyplatený daňový bonus

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    áno to viem, ale to poistné tam zrátam ZP, nemocenské, starobné, invalidné a poistenie v nezamestnanosti..teda ak tomu dobre rozumiem..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.