Zavrieť

Porady

Dotácia z ÚPSVaR - chránená dielňa § 60

Prosím Vás o radu ak má niekto skúsenosti pri zaúčtovaní dotácie na prevádzkové náklady § 60,
v 4. Q 2010 - VOZD /nájomné,el., voda ...- prevádzkové náklady/. Finančné prostriedky z ÚPSVaR sú uhradené až v 1.Q 2011.
Zaúčtujem tento príjem v uz. operáciách v roku 2010.
Za odpoveď ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dana1 je offline (nepripojený) Dana1

    podľa možnosti vždy pozitívne naladená... :-))) ...viac Dana1
    pohľadávku zaučtuješ do roku 2010. úhradu potom, keď prídeu peniaze na účet POZD.

    stefan-s je offline (nepripojený) stefan-s

    stefan-s
    Na akých účtoch zaúčtuje pohľadávku a na akých sumu, ktorá mi prišla na účet z ÚPSVaR???
    Ďakujem...

    zuzankah24 je offline (nepripojený) zuzankah24

    zuzankah24
    Zdravím vás, momentálne taktiež riešim otázku chráneného pracoviska u nás vo firme. Nemám s tým skúsenosť priznám sa. Ako sa má správne zaúčtovať predpis - dotácia z úradu práce ? na účty 346 alebo 315 /648 a úhrada tobôž na 221/315 alebo 346. Mám pár známych a každý to účtuje inak :-( a teraz neviem čo je správne. Vedel by niekto poradiť? Vďaka za pomoc

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    ... tu ti nikto neodpovie, si v téme Jednoduché účtovníctvo ...
    svoju otázku musíš zadať do Podvojného účtovníctva ...

    phamrak je offline (nepripojený) phamrak

    phamrak
    Dobrý deň.
    Nemáte tu prosím niekto skúsenosti s fungovaním chránenej dielne? Mám záujem o jej zriadenie a pokúšam sa zistiť potrebné informácie. Aktuálne ma zaujímajú predovšetkým finančné príspevky, ktoré sa dajú získať z úradu práce prípadne z EÚ. Zákony som si prečítal a myslím, že aj pochopil, ale rád by som vedel ako to funguje v praxi, aké druhy príspevkov je možné získať?
    V zákone sa uvádza limitovaná kumulácia príspevkov do výšky ceny práce - tej tak celkom nerozumiem.

    Majú moji budúci pracovníci nárok aj na iné príspevky ako príspevok na zriadenie a zachovanie dielne a potom príspevok na prevádzkové náklady? A čo dotácia na časť mzdy? (pochopil som to tak, že podľa zákona o zamestnanosti ak získam prvé dve uvedené finančné pomoci, nárok na náhradu časti mzdy už nebudem mať?).

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Dobrý večer, prosím Vás keď evidujem do pohľadávok dotáciu na mzdy chránenej dielne a sumu smerujem do 0% DPH, tak v evidencii DPH mám túto sumu v r. 15 DPH - príjmy oslobodené podľa § 28 - 41. Je to správne? Vďaka.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    .....prosím Vás, je dotácia na mzdy z UP oslobodená od DPH podľa § 28 až 41? Čítam tie §, ale ja tam nič také nevidím. Prečo potom mi program tú sumu dáva do r. 15 DPH? Vďaka.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Prosím Vás, UP nám uhradil dotáciu na mzdy pre chránenú dielňu vo výške cca. 520 Eur. Musím to zaevidovať aj do pohľadávok? Vďaka.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    mondes Pozri príspevok
    Dobrý večer, prosím Vás keď evidujem do pohľadávok dotáciu na mzdy chránenej dielne a sumu smerujem do 0% DPH, tak v evidencii DPH mám túto sumu v r. 15 DPH - príjmy oslobodené podľa § 28 - 41. Je to správne? Vďaka.
    určite nie

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    mondes Pozri príspevok
    Prosím Vás, UP nám uhradil dotáciu na mzdy pre chránenú dielňu vo výške cca. 520 Eur. Musím to zaevidovať aj do pohľadávok? Vďaka.
    áno

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    mondes Pozri príspevok
    .....prosím Vás, je dotácia na mzdy z UP oslobodená od DPH podľa § 28 až 41? Čítam tie §, ale ja tam nič také nevidím. Prečo potom mi program tú sumu dáva do r. 15 DPH? Vďaka.
    ...správne čítaš.... program robí len to, čo mu Ty zadáš.... sadzba 0%, oslobodené od dane a mimo DPH = 3 rôzne výrazy

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    tictac7 Pozri príspevok
    určite nie
    Hmm ďakujem, myslela som si to, ale ak evidujem tú dotáciu do pohľadávok, stlpec peňažného denníka dávam "Iný zdaniteľný príjem" a typ dokladu dávam "Iný", tak mi program nedá možnosť voľby "mimo DPH", automaticky mi tú sumu ponúka rozdeliť do 20%, 10% alebo 0% DPH. Kde robím chybu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.