Zavrieť

Porady

Ako zvýšiť daňový základ ak chcem platiť daň - prosím pomoc

Dobrý deň,
prosím potrebovala by som poradiť. robím jednoduché účtovníctvo otcovi.
Tento rok mu vyšiel malý daňový základ, čiže má daň na úhradu 0.- a on s tým nie je spokojný.
Poprosila by som o radu, keďže som začiatočníčka, akú sumu z výdavkov vypustiť, keď on akú - takú daň platiť chce. Napr. 20.- Eur
Vyšlo mi to nasledovne.
Príjmy : 11412,42 Eur
Výdavky : 7772,90 Eur
Daň. základ : 3639,52 Eur
Nedosiahol ani 4025,70 Eur.
Na príjmoch samozrejme nemôžem meniť nič, no koľko vypustiť z výdavkov, ak nechcem vypúšťať donekonečna po pár Eur.
Existuje na to nejaká finta FŇ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    P = 11412,42
    V = 7280 (7772,90-492,90)
    ČZD = 4132,42
    NČZD = 4025,70
    ZD = 106,72
    daň 19% = 20,27

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    ak budú výdaje cca 7280 €, daň bude cca 20€

    stanass je offline (nepripojený) stanass

    stanass
    Dobrý deň, prosím potrebovala by som poradiť. Robím jednoduché účtovníctvo otcovi. Tento rok mu vyšiel malý daňový základ, čiže má daň na úhradu 0.- a on s tým nie je spokojný. Poprosila by som o radu, keďže som začiatočníčka, akú sumu z výdavkov vypustiť, keď on akú - takú daň platiť chce. Napr. 20.- Eur
    Vyšlo mi to nasledovne.
    Príjmy : 11412,42 Eur Výdavky : 7772,90 Eur Daň. základ : 3639,52 Eur
    Nedosiahol ani 4025,70 Eur.
    Na príjmoch samozrejme nemôžem meniť nič, no koľko vypustiť z výdavkov, ak nechcem vypúšťať donekonečna po pár Eur.
    Existuje na to nejaká finta FŇ? Ďakujem

    Žiadna finta v tom nie je, len trochu ovládať matematiku a účtovníctvo.
    Teda, ak vyhodíš náklady vo výške približne 500 eur, dosiahneš daň cca 20 eur.
    Uvediem ti výpočet, ak vyhodíš náklady presne vo výške 500 eur.
    Potom:
    príjmy 11.412,42 mínus výdavky 7.272,90 vyjde čiast. zákl. dane 4.139,52
    potom si uplatníš nezd. časť 4.025,70
    a základ dane ti vyjde 113,82 z toho daň 19% je 21,62 eur. A daňové by malo byť hotové.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    V akej oblasti podniká ? Uplatnila si daňové odpisy ? Využíva súkromné auto na podnikanie ?

    Micifuzik je offline (nepripojený) Micifuzik

    Micifuzik
    Otec je automechanik, nič neodpisuje, nevyužíva auto na podnikanie. jedinou možnosťou zvýšenia daňového základu je ,,vyhodiť,, niektoré výdavky - myslím si. len v akej sume???
    ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Micifuzik Pozri príspevok
    Otec je automechanik, nič neodpisuje, nevyužíva auto na podnikanie. jedinou možnosťou zvýšenia daňového základu je ,,vyhodiť,, niektoré výdavky - myslím si. len v akej sume???
    ďakujem
    Nie je náhodou problém na druhej strane ? (v nepriznávaní príjmov?) Riešiť to koncom marca je trošku náročné. Nemôžeš predsa "vyhodiť" z výdavkov materiál, ktorý použil pri oprave auta a vyfaktúroval ...

    Nechaj to pre rok 2010 tak, lebo sa zamotáš. A v roku 2011 treba robiť účto priebežne ...

    Micifuzik je offline (nepripojený) Micifuzik

    Micifuzik
    Jasné, že nemôžem vyhodiť výdavky, ktoré sa týkajú zákaziek a opráv auta zákazníka. ale môžem asi vyhodiť výdavky ako je napr. pracovná obuv, pracovné náradie, ktoré kúpil a nemusel kúpiť.
    už viem, že som urobila chybu, že som to nerobila priebežne, lenže keď on daň platiť chce.
    ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Micifuzik Pozri príspevok
    Jasné, že nemôžem vyhodiť výdavky, ktoré sa týkajú zákaziek a opráv auta zákazníka. ale môžem asi vyhodiť výdavky ako je napr. pracovná obuv, pracovné náradie, ktoré kúpil a nemusel kúpiť.
    už viem, že som urobila chybu, že som to nerobila priebežne, lenže keď on daň platiť chce.
    ďakujem
    čo môžeš vyhodiť ti nikto z poraďákov - bez znalostí problematiky - neporadí. Len aby si si nenarobila viac škody ako osohu. Keď ti budú chýbať poradové čísla dokladov.

    Micifuzik je offline (nepripojený) Micifuzik

    Micifuzik
    ja asi viem čo môžem vyhodiť, len neviem v akej sume a v programe si poradové čísla upravím ešte pred uzavretím roka.
    len neviem v akej sume. dá sa to urobiť aj tak, že budem postupne vyhadzovať a skúšať, či ,,ešte nestačí,, len som sa tomu chcela vyhnúť a chcela som vedieť, či nie je na to nejaký akokeby výpočet alebo finta, akú sumu musím vypustiť. s ostatným si poradím.
    ďakujem pekne za odpovede

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Micifuzik Pozri príspevok
    ja asi viem čo môžem vyhodiť, len neviem v akej sume a v programe si poradové čísla upravím ešte pred uzavretím roka.
    len neviem v akej sume. dá sa to urobiť aj tak, že budem postupne vyhadzovať a skúšať, či ,,ešte nestačí,, len som sa tomu chcela vyhnúť a chcela som vedieť, či nie je na to nejaký akokeby výpočet alebo finta, akú sumu musím vypustiť. s ostatným si poradím.
    ďakujem pekne za odpovede
    A kolkože chceš tej dane zaplatiť ?

    Z každej sumy základe dane (rozdielu medzi príjmami a výdavkami) nad 4025,70€ zaplatíš 19 %. Tak "vyhadzuj" a počítaj. Až tak vysoká matematika to nebude ...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Pre mňa dnes už druhá zábavná téma. Keby som chcela (čo nechcem), tak by som urobila preklep. Ak bol výdavok na nejakom nákupe napr. 30 eur , potom preklep na 10 eur.
    Dúfam dnes ešte nejaká sranda pribudne ....Pána Columba mám aktuálne na Prime, môžem dodať .

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Môžeš zvýšiť aj výdavkovú časť aj príjmovú časť ak bude rozdiel cca 100 daň bude cca 19

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.