Zavrieť

Porady

potrebújem pomooooc:s danovym priznanim

az do 13.7.2010 som dol evidovany na úrade prace, nic som nepooberal, 13.7 som si zalozil zivnost, zarobil som 5970 eúr aka je nezdanitelna cast zakladú v tomto pripade?ako vypocitam vydavky,som zenaty a mam 1 dieta, manzelka minúly rok poberala rodicvsky prispevok:2980,22 za cely rok.za ktore mesiace si mozem úplatnit danovy bonús?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    lúcifúk258 Pozri príspevok
    az do 13.7.2010 som dol evidovany na úrade prace, nic som nepooberal, 13.7 som si zalozil zivnost, zarobil som 5970 eúr aka je nezdanitelna cast zakladú v tomto pripade?4025,7ako vypocitam vydavky,? som zenaty a mam 1 dieta, manzelka minúly rok poberala rodicvsky prispevok:2980,22 za cely rok. ak nemala iný príjem, len RP, uplatníš si na ňu nezdaniteľných 4025,7za ktore mesiace si mozem úplatnit danovy bonús? za celý rok
    v texte

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Máte nárok na celú nedzaniteľnú čiastu - 4025,70. Nezáleží na tom, že ste si založili živnosť až 13.7.Ak manželka poberala celý rok iba rodičovský príspevok /nie materské/, tak aj na ňu si môžete uplatniť celú odpočitateľnú položku./Ale ak použijete pauš.výdavky, tak vzhľadom na výšku príjmov odpoč.pol. na manželku ani nemusíte uplatniť.
    Nárok na DB máte za celý rok, lebo ste splnili podmienky:

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lúcifúk258 Pozri príspevok
    az do 13.7.2010 som dol evidovany na úrade prace, nic som nepooberal, 13.7 som si zalozil zivnost, zarobil som 5970 eúr aka je nezdanitelna cast zakladú v tomto pripade?ako vypocitam vydavky,som zenaty a mam 1 dieta, manzelka minúly rok poberala rodicvsky prispevok:2980,22 za cely rok.za ktore mesiace si mozem úplatnit danovy bonús?
    čo od poraďákov očakávaš - akú pomoc ?

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    ano, ale treba k tomu aj evidenciu príjmov,zásob, pohľadávok- nielen vypočítať.

    magdalenaa je offline (nepripojený) magdalenaa

    magdalenaa
    Samozrejme, že si možte uplatnit paušalne výdavky 40% a vo vašom prípade, ak máte taký príjem ako ste uviedli si už nepotrebujete odpočítavat ani nezdanitelnú čast na manželku.
    este jedna otazocka músim si úplatnit paúsalne vydavky? nebúde stacit ak si dam odpis na manzelkú?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lúcifúk258 Pozri príspevok
    este jedna otazocka músim si úplatnit paúsalne vydavky? nebúde stacit ak si dam odpis na manzelkú?
    ak máš veľa peňazí na odvody do ZP a SP - nemusíš.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lúcifúk258 Pozri príspevok
    este jedna otazocka músim si úplatnit paúsalne vydavky? nebúde stacit ak si dam odpis na manzelkú?
    Nehraj sa na "odborníka na všetko", daj si spracovať DP a RZZP kvalitnej účtovníčke, lebo sa pokút a odvodov nedoplatíš.

    Venuj sa radšej svojej profesii ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.