Zavrieť

Porady

SZČO a konateľ s.r.o.

Dobry den, prosim o radu.
SZČO vedie jedn.účtovnictvo na živnosť, je zaroven konateľom s.r.o.
Moja otázka. z účtu s.r.o. si na účet živnostnika posiela mesačne nejake peniaze.kam to zaučtujem v jedn.účtovnictve? ako osobny vklad?? alebo ako prijem , ktory sa zdanuje?
Prosim poradte, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Akým titulom si posiela tie peniaze? Ako pôžička spoločnosti živnostníkovi, ako pôžička spoločnosti konateľovi, alebo ako konateľská odmena??????

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vyúčtovanie čoho? Veď sa ho spýtaj..... takto je to veštenie z kryštálovej guly.

    Sophia28 je offline (nepripojený) Sophia28

    Sophia28
    Zoltan zatiaľ dakujem, spýtam, ma to skoro v každom mesiaci rôzne sumy, minulý rok kedže neboli žiadne poznamky BV som to dala do osobného vkladu, ( akože si požičal s sro. a potom vrátil) no teraz som si neni istá či to bolo vôbec správne

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Vyúčtovanie môže byť rôzne: napr. použitie súkromného mot.vozidla pre účely sro a podobné "vecičky".

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    korčuľovať môžeš, ak chceš a vieš............

    SZČO a konateľ s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.