Zavrieť

Porady

staré a nové linoleum

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
Otec chce meniť v kuchyni v rodinnom dome staré linoleum. Keďže je tam ako podklad len betón, chcel by nalepiť nové linoleum na to staré, kvôli teplu. Poradil mu to kamarát. Máte s tým niekto skúsenosti?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Ja som si dala na staré lino novú ale som no nelepila , len som po obvodoch prichytila lištami. Pri veľkom upratovaní som sa po piatich rokoch pozrela, či mi nevlhne ale je to v pohode.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    my sme tiez chceli menit lino za lino, ale pri cene za linoleum sme sa rozhodli pre plavajucu podlahu, cenovy rozdiel zanedbatelny

    kutilko je offline (nepripojený) kutilko

    kutilko
    Zdravím.Ja mám v kuchyni na starom PVC nalepené nové PVC,to som testoval na "vlastnej koži" ako sa to bude chovat v praxi,lebo robím s podlahami a chcel som si to takto vyskušat.Výsledok je uspokojivý,podotýkam že je to v bytovke na vyššom poschodí.Dôležitý je podklad u každej podlahy,lebo konkrétne PVC a pod. povlakové podlahy prekopiruju všetku nerovnost na finálnu vrstvu.Čiže záver je: dá sa ak je spodné PVC nevyduté a nepoškodené v celku.Najlepšie je ak je pevne podlepené celoplošne.Zatial tolko...

    staré a nové linoleum

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.