Zavrieť

Porady

Podat danové priznanie zo zmluvy o dielo a dohody o vykon.práce

prosím Vás vie mi niekto poradit - som nezamestnana na urade prace a počas roka som pracovala na dohodu o vykonani prace ale nestačí to na to aby som robila danové priznanie a mohla si uplatnit bonus na dieta. Počas roka som mala zmluvu o dielo so živnostníkom na distribuciu reklamných materialov. Možem aj tento príjem zahrnut do danového priznania? V takom prípade splním podmienku zarobku 1846,20€ na uplatnenie danového bonusu na dve deti. Ešte jedna otázka možem mat vobec uzatvorenu takuto zmluvu aj s viacerými firmami?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzulikn2 Pozri príspevok
    prosím Vás vie mi niekto poradit - som nezamestnana na urade prace a počas roka som pracovala na dohodu o vykonani prace ale nestačí to na to aby som robila danové priznanie a mohla si uplatnit bonus na dieta. Počas roka som mala zmluvu o dielo so živnostníkom na distribuciu reklamných materialov. Možem aj tento príjem zahrnut do danového priznania? V takom prípade splním podmienku zarobku 1846,20€ na uplatnenie danového bonusu na dve deti. Ešte jedna otázka možem mat vobec uzatvorenu takuto zmluvu aj s viacerými firmami?
    Uchádzač o zamestnanie nemôže mať iný príjem ako z dohody v zmysle Zákonníka práce ...
    Dohody v zmysle ZP môžeš mať uzatvorené s viacerými firmami, ale mesačný súhrn príjmu nesmie presiahnuť sumu cca 136€. Pri takomto príjme nárok na DB nikdy nezískaš.
    Ano to súhlasim, ale na urade som od marca kde som splnila tu podmienu že ten príjem som nepresiahla a zmluvy o dielo som mala januar a februar ked som po výpovedi v decembri bola ako samopladca a platila som si len zdravotné poistenie

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzulikn2 Pozri príspevok
    Ano to súhlasim, ale na urade som od marca kde som splnila tu podmienu že ten príjem som nepresiahla a zmluvy o dielo som mala januar a februar ked som po výpovedi v decembri bola ako samopladca a platila som si len zdravotné poistenie
    aby ti vznikol nárok na DB, musíš dosiahnuť príjem vo výške 6-násobku min. mzdy z § 5 (zamestnanie), alebo § 6 (podnikanie). Príjmy sa nedajú spočítať, každý sa posudzuje samostatne.

    V tvojom prípade, keďže nemáš IČO ani DIČ pridelené DU, ide o príjem zo zmluvy o dielo v zmysle § 8, ktorý sa neposudzuje do príjmu pre nárok na DB.

    Podat danové priznanie zo zmluvy o dielo a dohody o vykon.práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.