Zavrieť

Porady

uplatnenie 40% paušálnych výdavkov....??

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či si brat môže uplatniť paušálne výdavky (40%), ak má založenú živnosť od 24.11.2010, jeho príjem bol 1800,- EUR, nemal žiadne výdavky, resp. či má podávať daňové priznanie, ak jeho základ dane predstavuje sumu 1080,- EUR, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    evinqa Pozri príspevok
    nie, nemal iné príjmy
    Na základe informácie o výšku príjmov, ktorú si uviedla, DP podať nemusí, lebo jeho príjem zo živnosti nedosiahol 1/2 NČZD. Napriek tomu ti doporučujem DP podať, uplatniť 40 % paušálne výdavky. Daň nebude platiť žiadnu.

    Nezabudni na RZZP, ktoré tiež treba podať do konca marca.
    Naposledy upravil veronikasad : 20.03.11 at 12:19

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    veronikasad Pozri príspevok
    Na základe informácie o výšku príjmov, ktorú si uviedla, DP podať nemusí, lebo jeho príjem zo živnosti nedosiahol 1/2 NČZD. Napriek tomu ti doporučujem DP podať, uplatniť 40 % paušálne výdavky. Daň nebude platiť žiadnu.

    Nezabudni na RZZP, ktoré tiež treba podať do konca marca.
    ešte raz sa vraciam k mojej odpovedi. Ak podá DP a podnikal len jeden mesiac (pre ZP), vyjde mu vysoký preddavok na zdr.poistenie.
    Informuj sa v ZP, z akého VZ by mu počítali preddavky, ak DP nepodá, pretože ho podať nemusí ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    evinqa Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či si brat môže uplatniť paušálne výdavky (40%), ak má založenú živnosť od 24.11.2010, jeho príjem bol 1800,- EUR, nemal žiadne výdavky, resp. či má podávať daňové priznanie, ak jeho základ dane predstavuje sumu 1080,- EUR, ďakujem
    mal aj iné príjmy ako zo živnosti ?

    evinqa je offline (nepripojený) evinqa

    no momentalne som dost zamotana v uctovnictve :( ...viac evinqa
    neviem, jednoducho neplatil.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    evinqa Pozri príspevok
    neviem, jednoducho neplatil.....
    a vie o tom, že preddavky platiť musí (aj v prvom roku podnikania ) ? Vznikne mu nedoplatok v RZZP.

    evinqa je offline (nepripojený) evinqa

    no momentalne som dost zamotana v uctovnictve :( ...viac evinqa
    viem, ze musi platit preddavky, aj on to vie, doplatil si to v 2/2011...

    evinqa je offline (nepripojený) evinqa

    no momentalne som dost zamotana v uctovnictve :( ...viac evinqa
    ano, viem o rzzp, a dakujem za odpoved

    evinqa je offline (nepripojený) evinqa

    no momentalne som dost zamotana v uctovnictve :( ...viac evinqa
    este mam dalsiu otazku, moze si danovnik uplatnit 40% pausalne vydavky, ak je szco od jula 2010, ale v januari 2010 bol aj zamestnanec? teda mal prijem zo zavislej cinnosti....

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    evinqa Pozri príspevok
    este mam dalsiu otazku, moze si danovnik uplatnit 40% pausalne vydavky, ak je szco od jula 2010, ale v januari 2010 bol aj zamestnanec? teda mal prijem zo zavislej cinnosti....
    Áno, možeš použiť paušálne výdavky.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Zdravím, poprosila by som o overenie, či som správne podala DPFO, typ B. Je to zamestnanec, aj SZČO, ktorý od vzniku účtuje v PÚ, ale v r.2010 nemal ani jeden účtovný prípad (chystá sa ukončiť živnosť), a aj v r.2009 mal nulovú súvahu aj výsledovku. V r.2010 mal príjem zo zamestnania §5 a autorských honorárov, ktoré som dala do tab.§6, r.5 a zároveň som z nich uplatnila 40%výdavky. S DP som podala nulovú súvahu a výkaz ziskov+vypísané poznámky. Teraz premýšľam, či je to o.k., či sa takéto výkazy vôbec majú podať, či to nemali byť výkazy pre JÚ, keď je tam tých 40%? Nemám veľmi skúsenosti s JÚ, ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.