Zavrieť

Porady

Prosba o radu: nizky prijem, ako na DP?

Dobry den, mozno tu podobna otazka uz padla ale stravil som nejaky cas hladanim a odpoved sa mi nepodarilo najst...

Ide o to ze v minulom roku som si zalozil zivnost no prijmi boli len 1850€, musim v takom pripade podavat DP a ak ano ako by malo vyzerat a aka dan z toho vlastne bude?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrea100 je offline (nepripojený) andrea100

    andrea100
    Bol to jediný zdroj príjmu?. Podávať DP musí ten, kto dosiahol zdaniteľné príjmy vyššie než 2012,85 alebo ten kto v účtovníctve vykáže stratu. Vyplníš DP typ B. Nebudeš platiť žiadnu daň.
    andrea100 Pozri príspevok
    Bol to jediný zdroj príjmu?. Podávať DP musí ten, kto dosiahol zdaniteľné príjmy vyššie než 2012,85 alebo ten kto v účtovníctve vykáže stratu. Vyplníš DP typ B. Nebudeš platiť žiadnu daň.
    ano, bol to jediny zdroj prijmu, v podstate mala pomoc ku VS. Do DP staci vpisat len policka tykajuce sa toho prijmu alebo aj nieco ine?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    PeterPartel Pozri príspevok
    ano, bol to jediny zdroj prijmu, v podstate mala pomoc ku VS. Do DP staci vpisat len policka tykajuce sa toho prijmu alebo aj nieco ine?
    kolko mesiacov si bol SZČO ?
    ked tak ratam tak mi ztoho vychadza nejakych 300€ dan, nema sa od toho odratat nejaky nezdanitelny zaklad alebo nieco? mam vtom chaos...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    PeterPartel Pozri príspevok
    ked tak ratam tak mi ztoho vychadza nejakych 300€ dan, nema sa od toho odratat nejaky nezdanitelny zaklad alebo nieco? mam vtom chaos...
    .. veď už máš odpoveď, že žiadnu daň neplatíš. Samozrejme - ak iné príjmy nemáš
    Nemusíš ani podávať daňové priznanie ... doporučujem (aby ťa potom neskôr nevyzvali) poslať na DU "Oznámenie", že z dôvodu nízkeho príjmu (viď vyššie) nebudeš podávať DP.
    dakujem Vam vsetkym za rady, som trochu v strese bude to poprve... :-)
    este by som sa ale rad spytal ake prilohy je treba pripojit k DP?

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    PeterPartel Pozri príspevok
    niesom v strate
    tak načo ho potom podávaš - mohol si sa vyhnúť stresu...

    Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

    Alenaa
    Dobrý deň,

    živnostník - nízky príjem /jediný/ za rok 2012 do 1822 eur - /nevykazuje daňovú stratu/ - je mi jasné, že nemusí podať DP - ale nič nemusí oznámiť na DÚ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Alenaa Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    živnostník - nízky príjem /jediný/ za rok 2012 do 1822 eur - /nevykazuje daňovú stratu/ - je mi jasné, že nemusí podať DP - ale nič nemusí oznámiť na DÚ?
    pre istotu - príjmom rozumieš základ dane alebo tržbu u živnostníka ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Alenaa Pozri príspevok
    tržbu
    Ak z dôvodu nízkeho príjmu SZČo nevznikne povinnosť podať DP, je vhodné nečakať na výzvu DU, ale v termíne na podanie DP písomne oznámiť DU, že DP nepodáva z dôvodu nízkeho príjmu. Rovnako takéto oznámenie poslať prísl. zdr.poisťovni.
    Alenaa ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.