Zavrieť

Porady

daňové priznanie

chcel by som vás poprosiť o pomoc v súvislosti s daňovým priznaním, lebo nemám absolútne žiadnu šajnu čo ako funguje, nikto mi nevie poradiť a na nete neviem nájsť žiadne informácie ktoré by mi boli osožné..
Bol som 5 rokov zamestnaný a dane sa každý rok riešili tým že som v zamestnaní podpísal nejaký papier a všetko riešil zamestnávateľ..Ibaže od augusta minulého roku som nezamestnaný a neviem ako sa to rieši..Od bývalého zamestnávateľa mi prišlo nejaké potvrdenie o príjmoch, ktoré asi k tomu potrebujem a mám aj potvrdenie že som evidovaný na úrade práce..prosím vysvetlite mi niekto po lopate a jasne ako treba postupovať, čo treba robiť..ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Citroon22 Pozri príspevok
    za to sa aj platí? ja o tom neviem vôbec nič fakt
    Citronik, maš len dve možnosti - buď si naštuduješ zákony a DP si urobíš sám, alebo zveríš spracovanie niekomu, kto sa v tom vyzná.

    Na porade si radíme navzájom ...


    Alebo ako si si to predstavoval ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Citroon22 Pozri príspevok
    to mi je načo?
    aby si študoval. Lebo potom mi v názve tvojej témy chýba "Kto mi zadarmo urobí DP".

    jonnie je offline (nepripojený) jonnie

    začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac jonnie
    Presne, bud si nastudujes - alebo zacvakas a mas bez starosti Najdi si nejaku uctovnicku, alebo firmu,co sa tymto zaobera - odovzdas doklady co mas a ona vypocita. Ty zacvakas...obe strany spokojne. Ale mozno ked budes robit velke oci na pracovnicky dan.uradu, aj tie pomozu, ale skor sa dockas odpovede, ze oni nemôžu radiť.

    jonnie je offline (nepripojený) jonnie

    začinajuci učtovnik :), registrovany davno, ale uctujem len teraz (a zabudnute heslo na poradu :) ...viac jonnie
    Citroon22 Pozri príspevok
    za to sa aj platí? ja o tom neviem vôbec nič fakt
    Zial ano...plati. Ci ty by si chodil do prace zadarmo, darujes niekomu svoje vedomosti, papier, toner a ine... ak to ide cez PC. Mozno najdes kamosku,co ti to urobi zadara.

    Preco maju vsetci pocit,ze pytat si peniaze za ucto je akoby "hriech"? Nam tiez nic nespadne z neba.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Citroon22 Pozri príspevok
    za to sa aj platí? ja o tom neviem vôbec nič fakt
    Snaď si nepracoval zadarmo aj ty v zamestnaní? Potom sa nečuduj, že za robotu si človek vypýta adekvátne ohodnotenie.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.