Zavrieť

Porady

Socialne stipendium otazka

chcel by som sa spytat niekoho kto sa v tom vyzna ci by mi nevedel poradit.
Socialne stipendium mi bolo pravom uznane vo vyske 75 eur ktore mi je vyplacane od zaciatku semestra, ale....situacia sa zmenila , lebo mojho brata vyhodili zo skoly , teda medzi spolocne posudzovane osoby sa uz nerata a navyse skola asi o tom nevie ,pretoze jemu vyplatili este za mesiac marec pricom uz vo februari asi prestal byt studentom....a v zakone je napisane ze neopravnene stipendium je student povinny nahlasit a vratit...takze sa chcem spytat ci som aj ja som povinny si dat prepocitat stipendium resp nieco vratit kedze je v rodine menej spolocne posudzovanych osob a pri prepocitani by mi vyslo stipendium mozno len 20€ ked nie menej....a este... v rozhodnuti mam napisane ze stipendium je mi uznanen az do juna 2011
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla mna si nic nemusis davat prepocitatavat, do juna mas na stipendium narok. Prestuduj si rozhodnutie o prideleni stipendia, ci tam taka nejaka povinnost je ...

    Inak, kolko rokov ma brat? Si si isty, ze uz nebude spolocne posudzovanou osobou, pokial nebude mat iny prijem?

    martinQ0 je offline (nepripojený) martinQ0

    martinQ0
    brat ma 23, ale spolocne posudzovanou osobou urcite nie je, druhy brat ktory nechodi do skoly a nemal zamestnanie tak spolocne posudzovanou osobou nebol, a navyse tento brat, tento starsi ma iny prijem a momentalne pracuje na full time aj ked chce ist znova do skoly...

    paaataaa je offline (nepripojený) paaataaa

    paaataaa
    v žiadnom prípade nie si povinný si dať prepočítať výšku soc.štipendia, pokiaľ nechceš samozrejme ...ale nikto nič od teba nebude požadovať vrátiť....až potom ten ďalší školský rok sa to bude rátať bez brata
    Aj kebyže teraz vyhráte športku, štipendium ti bude naďalej "legálne", chodiť neboj nič

    Socialne stipendium otazka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.