Zavrieť

Porady

predaj nehnutelnosti

prosim Vas ak ako FO prenajimam nehnutelnost od roku 2008, som zaregistrovana na DU /len kvoli tomuto prenajmu/ a teraz mi nájomníci odišli, nechcem viac prenajimat byt, tak sa odregistrujem na DU a teraz chcem tu nehnutelnost predat. Musím zaplatit dan z prijmu? Vlastnim tuto nehnutelnost 10 rokov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    brikina Pozri príspevok
    prosim Vas ak ako FO prenajimam nehnutelnost od roku 2008, som zaregistrovana na DU /len kvoli tomuto prenajmu/ a teraz mi nájomníci odišli, nechcem viac prenajimat byt, tak sa odregistrujem na DU a teraz chcem tu nehnutelnost predat. Musím zaplatit dan z prijmu? Vlastnim tuto nehnutelnost 10 rokov.
    Byt vo vlastníctve máš viac ako 5 rokov, ak si ho nemala zaradený v obchodnom majetku, alebo ak si ho neprenajímala na živnosť, tak príjem z predaja bytu bude oslobodený, je jedno, či si ho prenajímala, alebo nie.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak si prenajímala a uplatňovala výdavky - odpisy, tak si mala byt zaradený do obchodného majetku a áno, musíš ho zdaniť.

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    Nikdy nebol zaradeny v obchodnom majetku a neprenajimala som ho na živnost, len som mala pridelene DIC z DU a uplatnovala som paušálne výdavky. Ak to správne chápem, tak v tomto mojom pripade je prijem z predaja nehnutelnosti oslobodený. áno?

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    brikina Pozri príspevok
    Nikdy nebol zaradeny v obchodnom majetku a neprenajimala som ho na živnost, len som mala pridelene DIC z DU a uplatnovala som paušálne výdavky. Ak to správne chápem, tak v tomto mojom pripade je prijem z predaja nehnutelnosti oslobodený. áno?
    Áno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.