Zavrieť

Porady

Prihlasovanie do SP

Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadom prihlasovania zamestnanca do SP. Postupujem správne, ak zamestnanca prihlásim do SP najneskôr tesne predtým, než začne pracovať. Uzatvárame dohody o vyk. práce a stáva sa nám, že do práce zamestnanec nenastúpi ráno ale až na obed, alebo vôbec nenastúpi v určený deň. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Máme aj takých.
    uchádzači o zamestnanie musia dohodu odovzdať na UP pred začiatkom výkonu práce, inak ich vyradia z evidencie. Ak v stanovený deň do práce nenastúpi - v dochádzke mu ho vôbec nevykážeš. Ak nenastúpi vôbec, stornuješ prihlášku. Dohodári nemusia pracovať každý deň.

    Určite by som si nenechávala odoslanie prihlášky na deň, keď už nastupuje do práce. Pri príp. kontrole z IP si narobíš zbytočné problémy.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadom prihlasovania zamestnanca do SP. Postupujem správne, ak zamestnanca prihlásim do SP najneskôr tesne predtým, než začne pracovať. Uzatvárame dohody o vyk. práce a stáva sa nám, že do práce zamestnanec nenastúpi ráno ale až na obed, alebo vôbec nenastúpi v určený deň. Ďakujem.
    dohodári sú evidovaní na úrade práce ?

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Aký postup mi poradíte ? Ja prichádzam do práce a človek už stojí v pracovnom a nastupuje do práce a papiere sú ........ .

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Aký postup mi poradíte ? Ja prichádzam do práce a človek už stojí v pracovnom a nastupuje do práce a papiere sú ........ .
    postrašiť šéfa s pokutou z Inšpekcie práce. naozaj s tým budeš mať pri príp. kontrole problém. Ako evidujete dochádzku ?

    Daniela, a takto ti to robí aj pri dohodároch evidovaných na úrade práce ?

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    Áno. Ja robím čo sa dá. Zázraky robím na počkanie a nemožné do 3 dní.
    Docházku robím asi takto: najprv prihlásim do SP a evidujem nástup do práce.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Daniela12345 Pozri príspevok
    Áno. Ja robím čo sa dá. Zázraky robím na počkanie a nemožné do 3 dní.
    Ak vám dohodárov spätne vyradia z evidencie (UP je prepojený so SP), potom to ako bude riešiť? Dohodu by mali odovzdať pred nástupom na pracovisko. Alebo dohoda je odovzdaná a problém je len v prihlásení do SP ?

    Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

    Daniela12345
    A postup pri uzatváraní prac. zmluvy je správny, ak napr.:
    - PZ vystavím dňa 21.03.11, nástup do práce 21.03.11 a prihlásim ho do SP pred výkonom práce 7,30 hod. a začiatok smeny je o 8,00 hod?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Daniela12345 Pozri príspevok
    A postup pri uzatváraní prac. zmluvy je správny, ak napr.:
    - PZ vystavím dňa 21.03.11, nástup do práce 21.03.11 a prihlásim ho do SP pred výkonom práce 7,30 hod. a začiatok smeny je o 8,00 hod?
    ak máš potvrdený čas - ano

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.