Zavrieť

Porady

Access 2007 - problem s formularom

Zdravim v Access 2007 mam taky problem ze ked kliknem na akykolvek ovladaci prvok vyskoci mi okno s chybou, viz obrazok. tuto chybu mi vyhadzuje aj ked spravim nejaku udalost pomocou sprievodcu.

v priklade na obrazku som klikol na tlacidlo "Prikaz21"
access.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Z 90% to bude mať súvis s diakritikou použitou v kóde. Chyba bude v regionálnych nastaveniach Accessu alebo systému. Najlepšie by bolo, ak by si sem "inkriminovanú" (aspoň osekanú - len ten jeden form) db prilepil a dalo sa to pozrieť.

    Vo všeobecnosti odporúčam v akejkoľvek časti kódu (vrátane názvov prvkov) nepoužívať diakritiku. V PC, kde sú regionálne nastavenia EN to potom vždy zahučí.

    P.
    mohol by byt problem aj v tom ze doma mam SK verziu (2010) a v praci EN verziu (2007) do ktorej bola vlozena slovencina?

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    V Accesse problém nebude (teda okrem toho, že db bola vytvorená pre Slovak prostredie). Zbehol som obe verzie (03 i 07) bez problémov na EN verziách.

    Problém bude s vysokou pravdepodobnosťou v regionálnych nastaveniach (Regional Settings) systému na PC v práci. Nevadí že systém "komunikuje" v angličtine, ale po preklikaní všetkých záložiek Reg.Sett treba ponastavovať "Slovak (Slovakia)".

    P.
    tak to mam nastavene, ale pomohlo mi az ked som si v Microsoft Office 2007 Language Settings nastavil ENG

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    radioblaster Pozri príspevok
    tak to mam nastavene, ale pomohlo mi az ked som si v Microsoft Office 2007 Language Settings nastavil ENG
    No neviem. Nevidím tú konfiguráciu, ale ja som zbehol obe tu prilepené DB (mdb i accdb)
    v Accesse 2003, 2007 i 2010 pre Office lng EN i SK
    a zbehlo to vždy ak boli Regional Settings SK. (Win XP aj Win 7).

    Pravda však je, že toto je "mrcha chyba" Accessu už viac verzií.
    Niekedy pomôže v novom prostredí iba DB skomprimovať,
    niekde treba skopírovať všetky objekty do novej DB a niekde nepomôže ani to.

    Veľmi problematické sú hlavne dátumy, ak človek chystá verzie spustiteľné
    pre viac lng prostredí napr. len pre SK, CZ, DE, EN.
    no u mna bol problem aj v tom ze ked si vytvoril v 2007 novu databazu, zalozil novy formular a cez sprievodcu vytvoril GROUP OPTIONS a potom som si ho chcel "preklikat" aj tak mi vyhadzovalo chybu . Pomohla az zmena zobrazovacieho jazyka. S tymi regional settings mam trocha problem, pretoze ITckari nedovolia zmenu len tak.

    Access 2007 - problem s formularom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.