Zavrieť

Porady

Pomoc s výpoveďou

Ahojte, potrebujem sa uistiť, že sme v práve. Manžel má pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Miesto výkonu práce je nitriansky, trnavský a bratislavský kraj. Ale vzhľadom nato, že zamestnávateľ nemá zákazky v týchto krajoch chcel ho poslať na týždňovú služobnú cestu do Košíc. Odmietol ísť na služobnú cestu.V zmluve nemá nič písané o služobných cestách. Vnútropodnikové smernice nikdy nepodpisoval a ani mu neboli vydané keď si ich pýtal. Následne nato dostal list - Hrubé porušenie pracovnej disciplíny podľa § 47 ods. 1. Budúci týždeň ho opäť budú chcieť poslať na služobnú cestu, na ktorú nebude chcieť opäť ísť. Viem, že mu dajú druhé porušenie pracovnej disciplíny a potom bude nasledovať výpoveď §68 ods. 1 písm. b) Otázka? Ak by sme to potom riešili súdom, máme šancu vyhrať tento spor? A ešte nemajú žiadny doklad o tom, že bol vyslaný na služobnú cestu a odmietol, lebo nerobia písomne listy o služobných cestách. Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    KEJKA Pozri príspevok
    to je jasné, to je v podstate preloženie do iného regiónu, aj na to je síce opora v ZP, ale nejdem to rozvádzať.
    Lydka, nie je to preloženie do iného regiónu, je to bežná prax - vyslanie pracovníka na služobnú cestu.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    terezamaria Pozri príspevok
    Lydka, nie je to preloženie do iného regiónu, je to bežná prax - vyslanie pracovníka na služobnú cestu.
    áno, ale ešte je iný termín na dlhodobé pôsobenie..........blabla.
    to je jedno.
    Mňa hlavne zaráža postoj toho manžela a jeho manželky. V dnešnej dobe, ked je toľko nezamestnaných.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ake ma manzel pracovne zaradenie v pracovnej zmluve?


    § 57
    Pracovná cesta

    Zamestnávateľ môže zamestnanca vyslať na pracovnú cestu mimo obvodu obce pravidelného pracoviska alebo bydliska zamestnanca na nevyhnutne potrebné obdobie len s jeho súhlasom. To neplatí, ak vyslanie na pracovnú cestu vyplýva priamo z povahy dohodnutého druhu práce alebo miesta výkonu práce alebo ak možnosť vyslania na pracovnú cestu je dohodnutá v pracovnej zmluve. Na pracovnej ceste zamestnanec vykonáva prácu podľa pokynov vedúceho zamestnanca, ktorý ho na pracovnú cestu vyslal.

    A este otazka: odvolal sa manzel voci poruseniu prac. dispcipliny, ktore dostal?

    keske je offline (nepripojený) keske

    keske
    ivka70 Pozri príspevok
    Ake ma manzel pracovne zaradenie v pracovnej zmluve?


    § 57
    Pracovná cesta

    Zamestnávateľ môže zamestnanca vyslať na pracovnú cestu mimo obvodu obce pravidelného pracoviska alebo bydliska zamestnanca na nevyhnutne potrebné obdobie len s jeho súhlasom. To neplatí, ak vyslanie na pracovnú cestu vyplýva priamo z povahy dohodnutého druhu práce alebo miesta výkonu práce alebo ak možnosť vyslania na pracovnú cestu je dohodnutá v pracovnej zmluve. Na pracovnej ceste zamestnanec vykonáva prácu podľa pokynov vedúceho zamestnanca, ktorý ho na pracovnú cestu vyslal.

    A este otazka: odvolal sa manzel voci poruseniu prac. dispcipliny, ktore dostal?
    Pracovné zaradenie montážny technik. Podľa mňa to nevyplýva priamo z povahy dohodnutého druhu práce lebo on nemá v pracovnej zmluve písané, že musí chodiť na služobné cesty. Možno to majú vo vnútropodnikových smerniciach ale tie ako som už spomínala nikdy nevidel, nepodpisoval a ani ich nedostal keď si ich vyžiadal. Proti porušeniu sa odvoláme, lebo to mu prišlo ešte len dnes.

    keske je offline (nepripojený) keske

    keske
    Nie som si istá, že čo je to priamo z povahy dohodnutého druhu práce. Robí motážneho/servisného technika zabezpečovacích systémov. A jasne má napísané v zmluve - práca za zákazníkom v BA, TT, NR. Ďakujem za odpoveď

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nuž podľa mňa na SC mal ísť. Sama píšeš, že nebola robota v určenom regióne, tak ho vyslali tam, kde robota bola.
    toľko lojálnosti voči firme hádam treba mať, ked sa zam-eľ snaží ľuďom prácu zabezpečiť.
    A bola to úloha v rámci pracovnej náplne v zmysle zmluvy.

    keske je offline (nepripojený) keske

    keske
    KEJKA Pozri príspevok
    nuž podľa mňa na SC mal ísť. Sama píšeš, že nebola robota v určenom regióne, tak ho vyslali tam, kde robota bola.
    toľko lojálnosti voči firme hádam treba mať, ked sa zam-eľ snaží ľuďom prácu zabezpečiť.
    A bola to úloha v rámci pracovnej náplne v zmysle zmluvy.
    To je dosť zložité ako to u nich funguje, ale robotu majú aj tu. Z počiatku chodil na služobné cesty ale chodiť každý týždeň od pondelka do piatku, tak to je už dosť.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    to je jasné, to je v podstate preloženie do iného regiónu, aj na to je síce opora v ZP, ale nejdem to rozvádzať.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Myslim si, ze z povahy jeho prace sluzobne cesty vyplyvaju takze pripadny sud by ste nevyhrali.
    Ono to vzdy zavisi na posudeni konkretneho sudcu, ale s velkou istotou ohladom vyhry by som do sudneho sporu nesla.

    AK manzelovi nevyhovuju sluzobne cesty, nech si radsej hlada inu pracu.

    keske je offline (nepripojený) keske

    keske
    buchač Pozri príspevok
    ...budem , ale nedá mi to po prečítaní si príspevku ...

    Hm ....keby to tak naopak bolo ....koľkí by radi merali cestu opačným smerom ....



    .....a veľmi radi ....
    K upresneniu. Doteraz vždy chodil na pracovné cesty ak bolo treba raz za čas vykonať prácu aj mimo. Ale od februára 2011 vyžadujú služobnú cestu každý týždeň v Košiciach a podľa všetkého to bude ešte na strašne dlhú dobu, nakoľko nevedia nájsť prácu v jeho mieste výkonu práce. Nie je to o tom, že by nechcel pracovať, ale kto by z TT chodil každý týždeň do Košíc. Keď sa ohradil, že nechce chodiť každý týždeň do Košíc, tak mu povedali, že bude musieť byť na 60% doma. S tým súhlasil ale potom s tým nesúhlasili oni a chcú to riešiť s porušením disciplíny, aby mu nemuseli vyplatiť odstupné.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    keske Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem sa uistiť, že sme v práve. Manžel má pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Miesto výkonu práce je nitriansky, trnavský a bratislavský kraj. Ale vzhľadom nato, že zamestnávateľ nemá zákazky v týchto krajoch chcel ho poslať na týždňovú služobnú cestu do Košíc. Odmietol ísť na služobnú cestu.V zmluve nemá nič písané o služobných cestách. Vnútropodnikové smernice nikdy nepodpisoval a ani mu neboli vydané keď si ich pýtal. Následne nato dostal list - Hrubé porušenie pracovnej disciplíny podľa § 47 ods. 1. Budúci týždeň ho opäť budú chcieť poslať na služobnú cestu, na ktorú nebude chcieť opäť ísť. Viem, že mu dajú druhé porušenie pracovnej disciplíny a potom bude nasledovať výpoveď §68 ods. 1 písm. b) Otázka? Ak by sme to potom riešili súdom, máme šancu vyhrať tento spor? A ešte nemajú žiadny doklad o tom, že bol vyslaný na služobnú cestu a odmietol, lebo nerobia písomne listy o služobných cestách. Ďakujem za odpoveď.
    ...budem , ale nedá mi to po prečítaní si príspevku ...

    Hm ....keby to tak naopak bolo ....koľkí by radi merali cestu opačným smerom ....



    .....a veľmi radi ....
    Naposledy upravil buchač : 21.03.11 at 19:31

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    keske Pozri príspevok
    K upresneniu. Doteraz vždy chodil na pracovné cesty ak bolo treba raz za čas vykonať prácu aj mimo. Ale od februára 2011 vyžadujú služobnú cestu každý týždeň v Košiciach a podľa všetkého to bude ešte na strašne dlhú dobu, nakoľko nevedia nájsť prácu v jeho mieste výkonu práce. Nie je to o tom, že by nechcel pracovať, ale kto by z TT chodil každý týždeň do Košíc. Keď sa ohradil, že nechce chodiť každý týždeň do Košíc, tak mu povedali, že bude musieť byť na 60% doma. S tým súhlasil ale potom s tým nesúhlasili oni a chcú to riešiť s porušením disciplíny, aby mu nemuseli vyplatiť odstupné.





    ....že aké svinstvo ...ešte aj paragraf si dovolia dať ...normálne neverím , veľa si dovolili ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.