Zavrieť

Porady

príjmy zo závislej činnosti + príjmi z podnikania...???

prosím, poradí mi niekto? ak bol daňovník - szčo v roku 2010 1 mesiac zamestnancom a má potvrdenie o príjme zo závislej činnosti a preddavku na daň, znamená to, že už to nemusí zahrnúť do daňového priznania?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Takato SZČO by si mala podať daňove priznanie typu B, kde si do casti uhrn prijmu od zamestnavateľov dáte príjem z potvrdenia od zamestnávateľa, mínus poistne, pokracujete vyplnaním príimy zo živnosti, výdavky zo živnosti, prijem od zamestnavatela scitate s cistym prijmom zo zivnosti, odpočitate nezdanitelnu čiastku na danovníka, pripadne na životne poistenie, dostanete zaklad dane, dan 19 %, v pripade, že mate na potvrdení od zamestnávateľa zrazene preddavky na dan, vpiste ich do kolonky zrazena dan preddavkovo a dostanete vyslednu dan pripadne stratu voci danovemu uradu.
    Podotykam je to laicky rozpisane, v pripade, že to potrebujete presne do akych riadkov to vpisať odporučam sa obratit na uctovnicku, pripadne na DU, kde uz su predlzene dni a pracovnici danoveho uradu Vam pomozu s vypisanim danoveho priznania.

    evinqa je offline (nepripojený) evinqa

    no momentalne som dost zamotana v uctovnictve :( ...viac evinqa
    dakujem velmi pekne, ospravedlnujem sa za gramaticku chybu, ktoru mam v nazve temy vsetko som robila presne tak, ako ste to napisali, len som nevedela, kam doplnit zrazenu dan preddavkovo, preto mi to bolo nelogicke, ze ked uz raz dan z prijmu zo zavislej cinnosti zaplatil, preco by to mal platit znova idem to doplnit do danoveho, uvidim, co mi vyjde este raz dakujem pekne

    príjmy zo závislej činnosti + príjmi z podnikania...???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.