Zavrieť

Porady

pôžička spoločníkovi v s.r.o.

Dobrý deň. Kúpila som prevádzku - prevodom obchodného podielu v s.r.o.. Som teda nový majiteľ a konateľ tejto s.r.o.. Sumu splácam v splátkach, ktoré si požičiavam z tejto s.r.o. Ako si túto pôžičku mám zaúčtovať v účtovníctve?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martina_j Pozri príspevok
    chcem sa spýtať, či v prípade ak s.r.o. požičia spoločníkovi peniaze na základe zmluvy, či to môže byť bezúročná pôžička?
    Môže.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Evulinta Pozri príspevok
    nechcem chapat, to je hrozne tak z coho potom zit?
    Veď zo zisku po zdanení, či je to tak nepochopiteľné? A čo je hrozné? To, že zarábaš?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Na čo použiješ požičané peniaze a ako si sa dostala k podielu v sro nie je pre riešenie Tvojej otázky dôležité, podstaný je fakt že si ako spoločník ideš požičiavať peniaze, na to slúži účet 355, nezabudni si to však ošetriť zmluvou.

    martina_j je offline (nepripojený) martina_j

    martina_j
    chcem sa spýtať, či v prípade ak s.r.o. požičia spoločníkovi peniaze na základe zmluvy, či to môže byť bezúročná pôžička?

    martina_j je offline (nepripojený) martina_j

    martina_j
    táto varianta - do pokladne, sa mi veľmi páči, viem si to predstaviť, len keby išlo o vyššiu sumu peňazí, tak by to nebolo dosť praktické. Ale ďakujem za tip!!!!

    Evulinta je offline (nepripojený) Evulinta

    Evulinta
    Dobry den,
    chcem sa spytat na opacny pripad, ked konatel s.r.o pozicia s.r.o peniaze, tak sa to uctuje na ucet 365? bez urokov a cez pokladnu sa to postupne moze vratit? ako 365/211 ? je to tak ok? a este nechapem preco takato pozicka nemoze znizit zaklad dane.. vie mi to nietko vysvetlit?dakujem
    marjankaj No ty si teda prípad.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Evulinta Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcem sa spytat na opacny pripad, ked konatel s.r.o pozicia s.r.o peniaze, tak sa to uctuje na ucet 365? bez urokov a cez pokladnu sa to postupne moze vratit? ako 365/211 ? je to tak ok? a este nechapem preco takato pozicka nemoze znizit zaklad dane.. vie mi to nietko vysvetlit?dakujem
    A čo na tom nechápeš? DZ znížia len daňovo uznané náklady. A kedže pôžičku neúčtujeme do nákladov, tak nám Dz nijako neovplyvní. PS: žeby po 22 hod. bol deň? Pôžička konateľa, tú účtujeme cez súvahové účty 211,221/365, vrátenie 365/221,211. Samozrejme je potrebné mať zmluvu o pôžičke.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Evulinta Pozri príspevok
    nechcem chapat, to je hrozne tak z coho potom zit?
    No normálny podnikateľ by sa mal snažiť maximalizovať svoj zisk.
    Ty sa ho snažíš znižovať. Tak vieš vlastne, čo chceš?

    No ešte by prichádzalo do úvahy požiadať o dávku v hmotnej núdzi. Ak s tým podnikaním skončíš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.