Zavrieť

Porady

koeficient

Dobrý deň, už som tu toho prečítala ohľadom koeficientu ale stále nerozumiem - dám príklad - realitná kancelária sa od 03/2011 stáva platiteľom dph. V roku 2011 bude príjem len z predaja nehnuteľností - 80.000€ to je od dph oslobodené. ostatné služby ktoré realitka vyfakturuje cca 1000+200Dph celkom 1200€. Na nájomnom tiež osobod. od dph zarobí cca 500,--€. Koeficient rátam 1000 deleno (80000+500) rovná sa 0,02. Zatiaľ som to takto pochopila. Zaujíma ma ale, v priebehu roka ako nová realitka kúpi auto, nábytok do kancelárie, internet, telefony - pri týchto výdavkoch ktoré sú s DPH si môže realitka odpočítať akú sumu - nie celú ale prepočítanú koeficientom. Napr. auto kúpi v hodnote 10000+2000DPH - z tejto DPH si od štátu vypýta 2000*0,02 t.j. len 40,--€????????? Ďakujem vopred za odpovede vás skúsených s touto problematikou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    rozdel si prijate plnenia na 3 skupiny :
    1 - prijate plnenia pouzijes vylucne v suvislosti s inymi sluzbami, kde si uplatnila DPH na vystupe
    0 - prijate plnenia pouzijes vylucne v suvislosti s oslobodenymi plneniami (predaj nehnutelnosti+prenajom)
    k - prijate sluzby nevies presne priradit k 1 alebo 0... resp. sa vyuzivaju v suvislosti so vsetkymi plneniami.

    podla toho budes odpocitavat DPH na vstupe.... ak patria do kategorie 1, odpocitas si celu DPH, ak do kategorie 0, neodpocitas si ziadnu DPH, ak do kategorie k, odpocitas si DPH na vstupe koeficientom

    skalyovka je offline (nepripojený) skalyovka

    skalyovka
    Ďakujem za odpoveď, ale stále som z toho jeleň. Kde budú teda patriť telefony a auto?????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.