Zavrieť

Porady

Danove priznanie PO

Dobrý večer chcela by som sa opytat ako mam urobiť danove priznanie živnostníkovi ktorý je súčasne aj zamestnanec. Zo živnosti nema príjem ziaden - živnosť je nečinná, v potvrdení o príjmoch od zamestnávatela ma uhrdn preddavkov na daň zrazených v sume 330,47 €, mal by mu to danový úrad vrátit ? Ak áno do akeho riadku to mam uviesť ? Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Poskytla si veľmi málo informácií.
    A prečo si myslíš, že by mu mal DÚ vrátiť daň?

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    no myslim si ze by mu mali vrátiť dan zrazenú podla § 35zákona, a v podstate som vychádzala z toho ze keby som mu robila DP A tak by mu tu dan vrátili (asi) alebo nie ? a jedine čo mam je potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti. Pracuje na hlavný pracovný pomer a má otvorenú aj živnosť na ktorú nerobi vôbec nič a ani neplati odvody ale to potom nech si ide dat urobit ročné zučtovanie zdravotného na zdravotku a nech doplati rozdiel, ja sa len potrebujem dopracovat k danovemu priznaniu aby to mohol odniest na danak.

    7monika5 je offline (nepripojený) 7monika5

    7monika5
    No vrátili by mu zrazenú daň podľa § 43 v prípade, že by mal za rok 2010 príjem max 2012,85 €. Zrazenú podľa § 35 asi nie...

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Čo keby si dala nejaké čísla? Ako Ti máme pomôcť, keď si zatiaľ uviedla len 1 číslo? Napíš, čo je v potvrdení a či si uplatní životné poistenie a v akej výške.

    lucia77 je offline (nepripojený) lucia77

    lucia77
    dobry vecer, chcela by som poprosit o radu. vrati mi DU dan z urokov na vkladnej knizke ak som na rodickovskej dov., od uradu prace som dostala za rok 2010: 2704,88 eur?lucia

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    Zo zivnosti nema prijem ziaden ani odvody ziadne neplati. Z toho potvrdenia ma úhrn zučotovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti § 5 zákona 6654,57 € poistné a príspevky 889,24 € čiastkový základ dane 5765,33 € a úhrn preddavkov na dan 330,47 € toto su čísla z potvrdenia zo zamestnania

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Takže vyšiel mu nedoplatok 0, 06 €, nevrátia mu nič. Nedoplatok je menší ako 3,32 € , takže ho netreba uhradiť. Keby si platil životné poistenie, mal by ešte nárok na nezd.časť do výšky 398,33 €, ale to nepíšeš, že si platil.
    Naposledy upravil JarkaL : 23.03.11 at 12:04 Dôvod: znak €

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    To sa nedá tkto povedať. Keby mal nižší príjem, mal by aj nižšie odvody a zrazili by mu nižšie preddavky na daň.

    Ďasť dane by mu napr. vrátili, keby platil životné poistenie a uplatnil by si NČ vo výške 398,33 €, vrátili by mu vtedy cca 75 €.

    Ak chceme hovoriť o tom, kedy by neplatil žiadnu daň - no keby bol jeho základ dane po odpočítaní odvodov do SP a ZP vo výške nezdaniteľnej časti - 4025,70€.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.