Zavrieť

Porady

prijaté preddavkové fa

Dobrý deň, prosím súrne o pomoc, viete mi poradiť ako mám záučtovať preddavkovú fa v roku 2010 v ES Pohoda?
ak mám na fa služby od 07.2010 do 07.2011, mám to aj časovo rozlíšiť?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Preddavok načo časovo rozlišovať?

    monika888 je offline (nepripojený) monika888

    monika888
    ide o fa za služby, a neviem vôbec čo s ňou mám robiť, vraj ak nebola uhradená ešte v roku 2010 tak musím urobiť aj rezervu

    ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

    ladyrs
    monika888 Pozri príspevok
    ide o fa za služby, a neviem vôbec čo s ňou mám robiť, vraj ak nebola uhradená ešte v roku 2010 tak musím urobiť aj rezervu
    preddavkové Fa sa neúčtujú, ani ich časovo nerozlišuješ... týka sa to len N a V

    monika888 je offline (nepripojený) monika888

    monika888
    áno, viem že preddavkové fa neúčtujem, ale na tej fa je služba týkajúca sa obdobia od 07.2010 do 07.2011. neviem či je potrebný nejaký zápis v roku 2010, napr. nevyfakturované dodávky alebo pod. a tiež to obdobie že je tam aj rok 2010 aj 2011. lebo ak tu fa zaplatím napr. v máji tohto roku a na tej bude uvedené že ide o úhrady za služby poskytnuté za rok 2010, tak nebudem musieť podať opr. daňové priznanie?
    pravdupovediac, vôbec netuším čo stým, ešte som sa s takýmto prípadom nestretla.
    prosím o pomoc
    dakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    AK vieš presne vyčísliť koľko pripadá na rok 2010, tak ja by som potom účtoval interným dokladom 518/326 ako nevyfakturované dodávky. Ale zálohu by som určite do toho neťahal.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Veru nijako

    prijaté preddavkové fa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.