Zavrieť

Porady

Oprava účtu 701

prosím o radu :
Konečný účet súvahový 2009 sa rovná začiat. účtu suvahovému 2010, ale
Účty 342,345 a 379 boli omylom označené ako aktívne. Pri otvorení OUK k 1.1.2010 bol nasledovný prevod :
Prevod aktív -50,00 342/701
prevod aktív -170,00 345/701
prevod aktív -20,00 379/701
sú to sumy z miezd za 12/2009 a daň z MV - ktoré zaplat. v 1/2010
Mali byť prevedené ako pasíva, ako urobiť opravu ?
Ďakujem!
Naposledy upravil raya1 : 24.03.11 at 06:29
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    len ich predefinuj na pasívne a bude to OK

    raya1 je offline (nepripojený) raya1

    raya1
    ĎAKUJEM !
    To ide tak jednoducho?
    V doklade 1.1.2010 OUK prepíšem prevod aktív na prevod pasív v sume 50 € na účet 701/342
    Veľká vďaka !

    december85 je offline (nepripojený) december85

    december85
    Ahojte, som asi trochu mimo témy, ale mám strašne vážnu otázku preberám účtovníctvo po externej účtovníčke a je to podľa mna v hroznom stave. Najviac ma mätie ukončenie roka, účty na konci UO k 31.12.2010 majú úplne iné zostatky ako v otvorení UO k 1.1.2011 a neviem prísť nato prečo. Len sa chcem spýtať, či je to normálne, alebo nie. Pretože doteraz, ked som uzatvárala rok, tak to bolo prvé načo som pozerala, aby mi sedelo. K tým účtom, ktoré nemajú zhodné stavy, nie je ani vystavený žiadny ID, to by som pochopila, keby k tomu bola niejaká oprava atd, ale nemám sa čoho chytiť a preto prosím o radu. Už som nad tým strávila skoro celý týžden, ale vôbec som sa nepohla dopredu:-( a ochota z jej strany je na bode mrazu, tak som sa chcela spýtať, či mám hladať niekde chyby, alebo je to takto v poriadku, ale podla mna je to úplne zle. A napríklad nemá v počiatočných stavoch ani účty, ktoré mali zostatok k 31.12.2010, napríklad stavby v hodnote 30 000 € neboli vyradené, a k 1.1.2011 vôbec nie sú. Už mám z toho taký zmätok, že neviem, či na všetko idem zle, alebo je to naozaj zle a čaká ma strááášne veľa práce...ďakujem vám veľmi pekne

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    december85 Pozri príspevok
    Ahojte, som asi trochu mimo témy, ale mám strašne vážnu otázku preberám účtovníctvo po externej účtovníčke a je to podľa mna v hroznom stave. Najviac ma mätie ukončenie roka, účty na konci UO k 31.12.2010 majú úplne iné zostatky ako v otvorení UO k 1.1.2011 a neviem prísť nato prečo. Len sa chcem spýtať, či je to normálne, alebo nie. Pretože doteraz, ked som uzatvárala rok, tak to bolo prvé načo som pozerala, aby mi sedelo. K tým účtom, ktoré nemajú zhodné stavy, nie je ani vystavený žiadny ID, to by som pochopila, keby k tomu bola niejaká oprava atd, ale nemám sa čoho chytiť a preto prosím o radu. Už som nad tým strávila skoro celý týžden, ale vôbec som sa nepohla dopredu:-( a ochota z jej strany je na bode mrazu, tak som sa chcela spýtať, či mám hladať niekde chyby, alebo je to takto v poriadku, ale podla mna je to úplne zle. A napríklad nemá v počiatočných stavoch ani účty, ktoré mali zostatok k 31.12.2010, napríklad stavby v hodnote 30 000 € neboli vyradené, a k 1.1.2011 vôbec nie sú. Už mám z toho taký zmätok, že neviem, či na všetko idem zle, alebo je to naozaj zle a čaká ma strááášne veľa práce...ďakujem vám veľmi pekne
    Samozrejme, že to nie je ok. Konečné stavy k 31.12.2010 sa musia rovnať počiatočným stavom k 1.1.2011
    Skontroluj správnosť konečných stavov k 31.12.2010 a ak sú správne zostav podľa nich /oprav/ počiatočný účet súvahový.

    Ja v mojom softe prenesiem napríklad konečné stavy do nového roka. Potom ešte niečo napríklad opravím v starom roku a ak by som neopravila prevod som tam, kde Ty. Možno ide len o takúto banálnu vec....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tiež si myslím, že nemáš v PC poslednú verziu účtovníctva 2010 po externej účtovníčke - vychádzaj preto z účtovných kníh a inventarizácií, ktoré súhlasia s odovzdanou RUZ 2010.
    konečné stavy 2010 treba zadať povinne ako poč.stavy 1.1.2011.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.