Zavrieť

Porady

čo s ban.účtom

Ahojte poraďáci,
poraďte mi prosím. Mám klienta, ktorý ma účtovníčku, ktorá mu za min. rok dala do daň. priznania do majetku stav účtu, ktorý však nemal nahlásený na DÚ a využíval ho pre vlastnú potrebu, len raz za čas si tam dal poslať preplatky z energií a pod. Pani účtovníčka zomrela a ja mám hlavu v smútku.
Na základe minuloročného priznania musím dať jej konečný stav účtu aj do tohtoročného, čo aj urobím lenže viaceré doklady ktoré klientovi odovzdali od nebohej chýbali vrátane výpisov z účtov. Klient je v Anglicku a nemôže sa vrátiť pretože mu tam liečia ťažko chorú manželku a tak splnomocnil dcéru na všetky právne úkony spojené so živnosťou, ale keď bola v banke výpisy jej odmietli dať. Čo mám robiť? K 01.10.2010 prerušil živnosť a stav na účte mám 154 eur. Ako to zúčtovať, keď poč. stav mal 824eur. Dá sa to ID?
Poraďte mi prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Nešlo by to riešiť paušálnymi výdavkami - 40 % ? Vtedy nepotrebuje doložiť výkazy a účtovať o bežnom účte. Ak nie tak snáď rozdiel na BÚ zaúčtovať ako osobnú spotrebu podnikateľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.