Zavrieť

Porady

AUTO NA ÚVER A JEHO NÁSLEDNÝ PREDAJ

SZČO kúpil 10.2.2009 auto na úver v celkovej hodnote 11.500 eur, kde 7935 eur zaplatil v hotovosti v deň kúpi a zvyšok 3.565 eur je celkova hodnota úveru. Uverovu zmluvu som zauctovala ako zavazok 11.500 eur & celkova hodnota auta a z neho odpocitala 7.935 na majetok VNZD + splatky podla spl. kalendara istina na majetok VNZD, úrok a havarij.poistenie do prevadzkovej rezie VOZD.

za rok 2009 bol urobeny odpis v hodnote 2.875 eur

V marci 2010 dal auto do BAZARU, ktory platil za neho splatky uveru od 3/2010 - nemam od neho ziadne doklady o platbach za neho

SZČO dna 9.8.2010 predcasne splatil a ukoncil uverovu zmluvu - realne to zaplatil za neho BAZAR prostrednictvom ktoreho sa nasiel kupca na auto
- mam doklad od spolocnosti ktora poskytla uver "predcas.splatenie a ukonc. UZ s fin.vysporiadanim kt. zaplatil BAZAR - len mne to nesedi s mojim uctom kedze nemam ziadny doklad od bazaru ze za neho platil splatky od 3 do 7/2010.

ako to mam riesit pytat si nejake doklady od toho BAZARU ????

nasledne SZČO k 18.8.2010 predal auto v hodnote 7600 eur firme - zauctovala som to ako zdanitelny prijem

a zostatkovú cenu auta kt. je 8.625 eur môžem zauctovat ako danovy vydavok, na prevadzkovu reziu????? alebo ako????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    AUTO NA ÚVER A JEHO NÁSLEDNÝ PREDAJ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.