Zavrieť

Porady

Nezaplatene uroky z pozicky

Ahojte poradaci

chcem sa poradit ohladne urokov z pozicky:

SRO A dala pozicku SRO B.

SRO vyuctovala k 31.12.2010 uroky za rok 2010. ale SRO B ich nezaplatila do 31.12.2010.

Moja otazka je kedy vstupia uroky do danoveho zakladu spolocnosti A a kedy spolocnosti B

Dakujem vsetkym za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Uroky z pôžičky za rok 2010 vstupia do nákladov a výnosov zaúčtovaním (v časovej súvislosti s odobím ku ktorému patria). - čiže v roku 2010

    Test zaplatenia je (okrem iného) pri úrokoch z omeškania.
    Prosím o radu. Spoločnosť s.r.o. si požičala peniaze od fyzickej osoby ešte v roku 2010. Za tento rok som vypočítala úroky, ktoré sme mali tejto osobe zaplatiť, ale zatiaľ sa tak nestalo. Moja otázka znie, či mám o tieto úroky účtované na účte 562 zvýšiť výsledok hospodárenia v daňovom priznaní?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    kavciakova.monika Pozri príspevok
    Prosím o radu. Spoločnosť s.r.o. si požičala peniaze od fyzickej osoby ešte v roku 2010. Za tento rok som vypočítala úroky, ktoré sme mali tejto osobe zaplatiť, ale zatiaľ sa tak nestalo. Moja otázka znie, či mám o tieto úroky účtované na účte 562 zvýšiť výsledok hospodárenia v daňovom priznaní?
    Monika veď to ALZA pred Tvojim príspevkom jasne napísala, je to §17.19 zákona o DzP podľa ktorého sa do základu dane započítajú len nezaplatené poplatky a úroky z omeškania a nie samotné nezaplatené úroky.
    Ďakujem za odpoveď ... ja som len trochu zmätená, lebo za rok 2011 to robila iná firma a oni o tie úroky v daňovom priznaní zvýšili výsledok hospodárenia. Tak to mali zle. Ešte raz ďakujem.

    Nezaplatene uroky z pozicky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.