Zavrieť

Porady

Odpisy dlhodobeho ukradnuteho majetku

Dobry den,
potrebovala by som sa opytatna dve veci:
1. sme autopozicovna(zivnost), v marci roku 2008 sme kupili ojazdene auto, ktore nam vsak na prelome rokov 2008 a 2009 ukradol zahranicny zakaznik, ktory sa preukazal asi falosnymi dokladmi. Osoba ktora auto ukradla je v patrani, dodnes vsak policia nic nezistila.V roku 2008 bol uplatneny odpis.
Nevedeli by ste mi prosim poradit co so zostatkovou cenou a s Dphckou?Mozem take auto vyradit?
2. Ojazdene auto zakupene vo februari roku 2004 nam bolo odcudzene v juni 2005. Pacahtel bol uznany za vinneho avsak zdrziava sa v zahranici a nam nebola skoda uhradena. V roku 2004 bol uplatneny odpis. Otazka znie rovnako ako v prvom pripade - co mame robit so zostatkovou cenou a s Dphckou? Mozem taketo auto vyradit?
Prosim poradte mi, co sa s tym da robit. Velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    pupienok Pozri príspevok
    Dobry den,
    potrebovala by som sa opytatna dve veci:
    1. sme autopozicovna(zivnost), v marci roku 2008 sme kupili ojazdene auto, ktore nam vsak na prelome rokov 2008 a 2009 ukradol zahranicny zakaznik, ktory sa preukazal asi falosnymi dokladmi. Osoba ktora auto ukradla je v patrani, dodnes vsak policia nic nezistila.V roku 2008 bol uplatneny odpis.
    Nevedeli by ste mi prosim poradit co so zostatkovou cenou a s Dphckou?Mozem take auto vyradit?
    2. Ojazdene auto zakupene vo februari roku 2004 nam bolo odcudzene v juni 2005. Pacahtel bol uznany za vinneho avsak zdrziava sa v zahranici a nam nebola skoda uhradena. V roku 2004 bol uplatneny odpis. Otazka znie rovnako ako v prvom pripade - co mame robit so zostatkovou cenou a s Dphckou? Mozem taketo auto vyradit?
    Prosim poradte mi, co sa s tym da robit. Velmi pekne dakujem
    To nemyslíš vážne , že máš v majetku auto , ktoré bolo odcudzené v r. 2005 ??? čo inventury??
    Odpis nemože byt uplatnený ak k 31.12. majetok nemáte v užívaní.
    Mali sa obe autá vyradit dňom odcudzenia . Ak bola uplatnená DPH na vstupe , alikvotná čast mala byt vrátená do štátneho rozpočtu.
    To či je daňovo uznaná zostatková cena auta pri vyradení , je podmienené výrokom polície / myslím , že po roku ak je páchatel neznámy , tak je to daňovo uznatelný náklad / - pozri § 19 zákona o dani z príjmov - daňové výdavky .

    pupienok je offline (nepripojený) pupienok

    pupienok
    dakujem velmi pekne, nastudujem si ten § 19.
    Jedno auto bolo neskoro nahlasene na policiu a preto sa to natahovalo...
    Dakujem este raz velmi pekne za pomoc

    Odpisy dlhodobeho ukradnuteho majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.