Zavrieť

Porady

Odpisy v Jednoduchom uctovnictve

Zdravim vsetkych na porade,
potrebovala by som poradit ako v Jednoduchom uctovnictve odpisujem a zauctujem nadobudnutie lesenia v hodnote cca 2700 eur, viem ze by som to mala odpisovat 6 rokov je to dlhodoby majetok.Lesenie bolo nadobudnute v roku 2010.
Velmi pekne dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Len doplním, ak si potrebuješ zvýšiť VOZD, tak odpisy zaúčtuješ, ako je písané v príspevku, v rámci uzávierkových opeácií, ak nie, o odpisoch neúčtuješ, t.z. neuplatňuješ si ich.
    Alena Šimová
    ivik123 Pozri príspevok
    Zdravim vsetkych na porade,
    potrebovala by som poradit ako v Jednoduchom uctovnictve odpisujem a zauctujem nadobudnutie lesenia v hodnote cca 2700 eur, viem ze by som to mala odpisovat 6 rokov je to dlhodoby majetok.Lesenie bolo nadobudnute v roku 2010.
    Velmi pekne dakujem za radu.
    v podstate tak isto ako v podvojnom účtovníctve. Neviem, aký program používaš. Môžeš si zvoliť rovnomerné alebo zrýchlené odpisovanie. Keďže je to 2. odpisová skupina, v prvom roku v oboch prípadoch sa urobí odpis vo výške 1/6 obstarávacej ceny a odpisy sa účtujú do prevádzkovej réžie.

    Odpisy v Jednoduchom uctovnictve

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.