Zavrieť

Porady

Expanzná nádoba pri studni

Môže mi, prosím, niekto poradiť aký mám nastaviť tlak v expanznej nádobe pri vŕtanej studni? Studňa má hĺbku cca 24m, hladina vody je cca 9m. Vodu tlačím ponorným čerpadlom s výkonom cca 6 m3/hod do výšky cca 10m. Tlak za čerpadlom je cca 7,5 atm, ktorý redukujem na vstupe do domu na 5,8 atm. medzi čerpadlom a reduktorom tlaku mám expanznú nádobu na zamedzenie tlakových rázov. Aký by som mal nastavi ťtlak v expanznej nádobe, aby spoľahlivo pohlcovala tlakové rázy? Momentálne tam je od výroby nastavený tlak 2,5 atm.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    tak tak, zhruba na 4 by som nafukal. Ale naskor by som si pozrel stitok nadoby, ci vyhovuje maximalnemu tlaku

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    chyba podstatne info - aky je tam tlakovy spinac a hlavne aky ma nastaveny pracovny rozsah. Inac nie je to expanzna nadoba - ta je na kureni :-)

    petko5 je offline (nepripojený) petko5

    petko5
    Pre info, tá expanzka má najvyšší pracovný tlak 10 bar. Takže to by malo byť v poho...

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    tak potom je to OK, je to tlakova nadoba na vodu. Lebo su aj "cistokrvne" expanzky, tie koncia niekde pri 3 baroch.

    Expanzná nádoba pri studni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.