Zavrieť

Porady

prenájom a ohlasovacia povinnosť

Dobrý večer,
poprosila by som o radu...manžel ako SHR by si chcel prenajať traktor od známeho. Moja otázka znie, že či prenajímateľ musí nahlásiť na daňovom úrade tento druh prenájmu, alebo stačí len uzavrieť medzi nájomcom a prenajímateľom písomnú zmluvu. Manžel zobral dotáciu na obhospodarovanie pozemkov, mohol by si tento výdavok na nájom traktora potom uplatniť v daňovom priznaní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ferdo Mravec Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    poprosila by som o radu...manžel ako SHR by si chcel prenajať traktor od známeho. Moja otázka znie, že či prenajímateľ musí nahlásiť na daňovom úrade tento druh prenájmu NIE, alebo stačí len uzavrieť medzi nájomcom a prenajímateľom písomnú zmluvu.ÁNO Manžel zobral dotáciu na obhospodarovanie pozemkov, mohol by si tento výdavok na nájom traktora potom uplatniť v daňovom priznaní.ÁNO
    Odpoveď v texte.

    Ferdo Mravec je offline (nepripojený) Ferdo Mravec

    Ferdo Mravec
    ĎAkujem pekne za odpoveď...
    a sumu za prenájom dám do daňového priznania do ktorého okienka? Odiel VI. výdavok z prenájmu nehnut. riadok 10 ?
    A prenajímateľ si dá tento príjem v DP tiež do tohoto okienka č 10, odiel VI ako príjem?
    A v PD sa to zaúčtuje ako?
    Naposledy upravil Ferdo Mravec : 26.03.11 at 20:37

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Najskôr by som si ujasnila, či ten prenajímaeľ má živnosť na prenájom hnuteľných vecí. Ak ano, problém nie je. Ak nemá živnostenské oprávnenie, problém sa vyskytnúť môže, par. sa vždy nejaký nájde.

    Ferdo Mravec je offline (nepripojený) Ferdo Mravec

    Ferdo Mravec
    Prenajímateľ je živnostník vo výrobe potravinárskych výrobkov a je tiež SHR, kúpil traktor, má ho v odpisoch....a manžel ho chce si ho chce prenajať.
    Aký problém sa teda môže vyskytnúť?
    Prenajímateľ nemá živnosť na prenájom hnuteľných vecí

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    V tomto prípade už žiadny.

    SHR postupuje v zmysle 6/5=kde sa považuje za príjem z podnikania i príjem z akéhokoľvek nakladania s obchodným majetkom, traktora

    Ferdo Mravec je offline (nepripojený) Ferdo Mravec

    Ferdo Mravec
    Ferdo Mravec Pozri príspevok
    ĎAkujem pekne za odpoveď...
    a sumu za prenájom dám do daňového priznania do ktorého okienka? Odiel VI. výdavok z prenájmu nehnut. riadok 10 ?
    A prenajímateľ si dá tento príjem v DP tiež do tohoto okienka č 10, odiel VI ako príjem?
    A v PD sa to zaúčtuje ako?
    Ešte mi prosím poraďte s týmto, ako to správne zapísať. Ďakujem

    Prosím poraďte mi niekto....!!!!
    Naposledy upravil Ferdo Mravec : 27.03.11 at 20:19

    prenájom a ohlasovacia povinnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.