Zavrieť

Porady

paušálne výdavky

Dobrý deň, riešim prípad, kde sme za rok 2009 použili paušálne výdavky 40%, nakoľko nebol príjem taký vysoký. Tento rok však živnostník dosiahol vyšší príjem a nakoľko je to remeselná živnosť ( automechanik ) môžeme použiť 60% paušál. Len nie som si istá, či môžem takto použiť paušálne výdavky za rok 2009 40% a tento rok ešte využiť 60%.
ďakujem
Usporiadat
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Podľa môjho názoru, by som povedala, že ÁNO - môžeš využiť za rok 2010 paušálne výdavky vo výške 60 %.
0 0
Danuulienka Danuulienka

Danuulienka je offline (nepripojený) Danuulienka

myslím si to aj ja, len sa akosi bojím pustiť to DP, dúfam, že mi ešte viacerí to takto potvrdia
0 0
rozika38 rozika38

rozika38 je offline (nepripojený) rozika38

ano da sa to tak vyuzit, nie je v tom ziadny problem...
takze treba sa smelo pustit do DP, cas sa krati
0 0
Danuulienka Danuulienka

Danuulienka je offline (nepripojený) Danuulienka

OK!!!vďaka!!!ide sa ďalej
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Danuulienka Pozri príspevok
OK!!!vďaka!!!ide sa ďalej
ako automechanik predáva aj autosúčiastky ? Čo má uvedené na faktúrach ?
0 0
valéria smejová valéria smejová
Prosím mám podobný problém dcéra kaderníčka doteraz uplatnovala 60% paušal.Keby ho poýila tento rok bola by v strate Može použiť
40%?
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Dobrý večer, ja by som potrebovala vedieť len jednu vec. Môže si živnostník, ktorý si uplatňuje výdavky 40% + zaplatené poistné dať do výdavkov aj poistné za staré roky zaplatené na základe exekúcie? Veľmi pekne ďakujem.
0 0
Danuulienka Danuulienka

Danuulienka je offline (nepripojený) Danuulienka

no dúfam, že to nie je zas nejaký chyták, ide tam faktúra za opravu auta aj s dodávkou súčiastok
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lenka.ba Pozri príspevok
Dobrý večer, ja by som potrebovala vedieť len jednu vec. Môže si živnostník, ktorý si uplatňuje výdavky 40% + zaplatené poistné dať do výdavkov aj poistné za staré roky zaplatené na základe exekúcie? Veľmi pekne ďakujem.
Môže , ale len výšku poistného na SP alebo ZP.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

valéria smejová Pozri príspevok
Prosím mám podobný problém dcéra kaderníčka doteraz uplatnovala 60% paušal.Keby ho poýila tento rok bola by v strate Može použiť
40%?
Nevidím problém, aby nemohla uplatniť nižšie výdavky.
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Prosím o radu, nemám už čas hľadať v zákonoch, teraz som doúčtovala advokáta a podľa skutočných výdavkoch, pretože tak si vždy uplatnoval mu vychádza vysoká daň, pretože štát im vyplatil na konci roka 2010 nezaplatené ex offo za staré roky, takže ten príjem sa rapídne zvýšil, hoci roky predtým bol omnoho menší. Prerátala som to na paušálne výdavky a zdá sa, že by bola daň menšia a tým pádom aj odvody. a teraz môj dotaz môže si aj advokát uplatniť paušálne výdavky, prosím niekoho o odpoveď.
ďakujem.
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Janinkaaa Pozri príspevok
Podľa môjho názoru, by som povedala, že ÁNO - môžeš využiť za rok 2010 paušálne výdavky vo výške 60 %.
Iba kontrolná otázka, možno sa aj ja mýlim, neboli náhodou paušálne výdavky 60% zrušené a ponechané iba 40%?
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

auctovnicka Pozri príspevok
Iba kontrolná otázka, možno sa aj ja mýlim, neboli náhodou paušálne výdavky 60% zrušené a ponechané iba 40%?
zjednotenie súčasných troch úrovní paušálnych výdavkov na jednotných 40 % platí v roku 2011
6 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Prepáčte, ešte jedna otázka, viac-menej som si istá, ale tak pre úplnú istotu... nedoplatok RZZP zaplatený v roku 2010 môžem dať do výdavkoch pri uplatňovaní 40%? ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lenka.ba Pozri príspevok
Prepáčte, ešte jedna otázka, viac-menej som si istá, ale tak pre úplnú istotu... nedoplatok RZZP zaplatený v roku 2010 môžem dať do výdavkoch pri uplatňovaní 40%? ďakujem
Áno, dáš v skutočnej výške.
0 0
lidus lidus

lidus je offline (nepripojený) lidus

Prosím Vás,
robím živnostníkovi DP - paušálne výdavky, viem, že si môže dať do nákladov okrem tých 40% aj odvody, odvedenú sumu píšem do kolónky 35? /úhrn povinného poistného/ nezdá sa mi to, ale neviem, kam to zapísať?
0 0
lidus lidus

lidus je offline (nepripojený) lidus

lidus Pozri príspevok
Prosím Vás,
robím živnostníkovi DP - paušálne výdavky, viem, že si môže dať do nákladov okrem tých 40% aj odvody, odvedenú sumu píšem do kolónky 35? /úhrn povinného poistného/ nezdá sa mi to, ale neviem, kam to zapísať?
Prosíííím, určite je to banálna záležitosť, ale neviem sa pohnúť.
Okrem toho, keď nerobím výkazy, aké prílohy dám k RZZP?
Ďakujem za pomoc.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lidus Pozri príspevok
Prosíííím, určite je to banálna záležitosť, ale neviem sa pohnúť.
Okrem toho, keď nerobím výkazy, aké prílohy dám k RZZP?
Ďakujem za pomoc.
oddiel V. sa týka závislej činnosti - čítaj pozornejšie.

Poistné živnostníka uvedieš v odd. VI. v riadku pod tabulkou a je súčasťou paušálnych výdavkov v r.2 stl.2

K RZZP typu B nedávaš žiadne výkazy (ak bol len živnostník)
0 0
lidus lidus

lidus je offline (nepripojený) lidus

Ďakujem!
Priznám sa, že som si išla oči vyočiť - kým so to tam našla!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

a našla si ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať