Zavrieť

Porady

Nárok na daňový bonus

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať prečo mi vypisuje chybu pri vypĺňaní daňového priznania typu A v časti nárok na daňový bonus ak daná osoba mala
príjem za 11 mesiacov 2741,89 €,
zaplatila povinné poistné 341,6 €
a zamestnávateľ je vyplatil daňový bonus na dieťa vo výške 160,08 €.
Je to preto že nezaplatila žiadne preddavky na daň? A ak by to naozaj musela vrátiť, môže si zároveň uplatniť zamestnaneckú prémiu? ( v priemere jej nevychádza mesačná mzda ani v sume minimálnej mzdy, lebo často maródovala, ale 6 násobok minimálnej mzdy za rok mala). Zo zákona mi nie je jasné čo znamená, že "vykázal základ dane".
Ďakujem
Jarka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jarka184 Pozri príspevok
    aha...........
    no do kelu, samozrejme
    Ďakujem krásne naozaj za expresnú odpoveď. Veľmi si to vážim.
    a ak môžem mám ešte jednu otázočku.
    daňový bonus a zamestnanecká prémia sa nemôžu kombinovať, že. keby si ju dala, musela by bonus vrátiť a to by jej vyšlo ešte doplácať - tak?
    Naozaj vďaka
    DB a ZP spolu nesúvisia ...

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    jarka184 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať prečo mi vypisuje chybu pri vypĺňaní daňového priznania typu A v časti nárok na daňový bonus ak daná osoba mala
    príjem za 11 mesiacov 2741,89 €,
    zaplatila povinné poistné 341,6 €
    a zamestnávateľ je vyplatil daňový bonus na dieťa vo výške 160,08 €.
    Je to preto že nezaplatila žiadne preddavky na daň? A ak by to naozaj musela vrátiť, môže si zároveň uplatniť zamestnaneckú prémiu? ( v priemere jej nevychádza mesačná mzda ani v sume minimálnej mzdy, lebo často maródovala, ale 6 násobok minimálnej mzdy za rok mala). Zo zákona mi nie je jasné čo znamená, že "vykázal základ dane".
    Ďakujem
    Jarka
    Napísala si, že zamestnávateľ vyplatil DB vo výške 160,08 € a nárok na DB si v daňovom priznaní napísala?

    jarka184 je offline (nepripojený) jarka184

    jarka184
    Ano, dala som tam sumu 240,12, lebo podľa mňa mala nárok na bonus za celý rok, ale vysvietilo mi to ako zlé. Akoby nemala vôbec nárok a to sa snažím vypátrať že prečo nemá nárok

    jarka184 je offline (nepripojený) jarka184

    jarka184
    aha...........
    no do kelu, samozrejme
    Ďakujem krásne naozaj za expresnú odpoveď. Veľmi si to vážim.
    a ak môžem mám ešte jednu otázočku.
    daňový bonus a zamestnanecká prémia sa nemôžu kombinovať, že. keby si ju dala, musela by bonus vrátiť a to by jej vyšlo ešte doplácať - tak?
    Naozaj vďaka

    jarka184 je offline (nepripojený) jarka184

    jarka184
    čiže môžem jej uplatniť zamestnaneckú prémiu aj ten doplatok na daňovom bonuse čo jej nebol vyplatení? to som nevedela. tak ďakujem mamička bude potešená

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jarka184 Pozri príspevok
    čiže môžem jej uplatniť zamestnaneckú prémiu aj ten doplatok na daňovom bonuse čo jej nebol vyplatení? to som nevedela. tak ďakujem mamička bude potešená
    ak sú splnené podmienky - ano

    Nárok na daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.