Zavrieť

Porady

zálohová platba splátky poistného

Dobrý večer,
mám otázku ohľadom PZP, ktoré sa platí leasingovej spoločnosti.
Problém je v tom, že poistné nie je - ako býva zvykom - účtované v mesačnej splátke ale je hradené samostatne - na základe akejsi "zálohovej faktúry na zálohu na poistné".
S týmto som sa nikdy nestretla a nech hľadám, ako hľadám, neviem to na porade nájsť.
Ako to zaúčtovať? Iba na zálohu a spoliehať na to, že príde vyúčtovanie? Ale v tom prípade mi v tomto roku do účtovníctva "nepríde" náklad, ktorý súvisí s týmto rokom. Alebo priamo na poistné, akoby to bolo "klasické" PZP?
Dakujem za radu!
J.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    "Julietta" je offline (nepripojený) "Julietta"

    Z rovnakej látky som, z akej sú utkané sny ;-) ...viac "Julietta"
    Nestretli ste sa s takýmto prípadom nikto? Ďakujem za každý názor.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zrejme vieš presnú výšku ročnej sadzby PZP zo zmluvy. Ja by som to potom účtoval ako predpis do nákladov 548 alebo 568/379 + časovo rozlíšiť, ak sa prechádza z jedného roka do druhého. A platby "zálohové" účtovať ako 379/221.

    zálohová platba splátky poistného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.