Zavrieť

Porady

Prefix pri IČ DPH

Prosim vas o radu. Co robite s takymi fakturami (z EU), ktore neobsahuju prefix pred IČ DPH? Napr. my mame vela talianskych dodavatelov a vacsina nam vo svojich fakturach prefix IT neuvadza.

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Možnože nie sú platcami DPH, a preto uvádzajú iba svoje DIČ. Bolo by potrebné zistiť, či sú platcami, ak áno, tak sa s nimi nejako dohodnite aby vám to na faktúrru uviedli. Alebo možnože podľa ich zákona to nemusia uvádzať.???

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    My máme tiež dodávateľov z Talianska a perfix nám uvádzajú.

    Treba ich na to upozorniť, aby ho tam dávali.

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    my mame tiez dodavatelov z Talianska, a prefix uvadzaju
    urcite ich na to treba upozornit, a ako tu uz odznelo zistit, ci su platitelmi DPH, mozno nie su
    ja si od kazdeho dodavatela necham potvrdit postavenie danoveho subjektu, a tak to mam cierne na bielom, ci je alebo nie je platitel DPH, pri dnesnom systeme DPH je to velmi dolezite vediet to naisto

    Lídia je offline (nepripojený) Lídia

    Lídia
    Najskôr sa snažím preveriť IČ DPH prostredníctvom internetu na adrese: www.europa.eu.int/vies - pridaním perfixu IVA+ číslo, ak je aktívne číslo vyžiadam prerobenie dokladu aj s platným čislom. Inak dodávateľa nepokladám za zaregistrovaného a tovar nie je oslobodený od dane 222/2004 parg.43 od.5
    Mám hlavne s rakúskymi partnermi problém.

    Viki je offline (nepripojený) Viki

    žena Viki
    ...Možno že nie sú platcami DPH, a preto uvádzajú iba svoje DIČ...

    ak su platcami DPH prefix by mali uvadzat - v tom pripade ich treba na to upozornit, ako tu uz bolo spomenute a ziadat o opravu faktury.

    Tu je link na zistenie ci su platcami DPH
    http://europa.eu.int/comm/taxation_c...n/vieshome.htm

    A este prilozim konstrukcne pravidla pre tvorbu IČ DPH - mozno aj to niekomu pomoze zorientovat sa
    Naposledy upravil Viki : 25.08.04 at 07:25

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.