Zavrieť

Porady

Rad by som sa informoval ohladom platenia dani a DPH pri dodani sluzby v zahranici?

Moja situacia by vyzerala asi takto:
Pracoval by som ako nezavisly technicky poradca-konzultant (zivnostnik) s trvalym bydliskom na Slovensku. Kontrakt by som podpisal s konzultacnou firmou vo Svajciarsku (jednalo by sa o opakovanu cinnost), ktorej by som mesacne fakturoval fixny pausalny poplatok plus extra poplatok za prevedene technicke konzultacie. Vsetky platby by prebiehali v EUR. Technicke poradenske-konzultacne sluzby by som prevadzal na roznych projektoch v krajinach Europy, Azie a Afriky a urcite by som neposkytoval ziadne sluzby na Slovensku. Moj rocny prijem by bol zhruba 80-100tisic EUR.

Prosim Vas napiste mi ake dane by som bol povinny odvadzat a ci by som bol povinny platit DPH.
Dakujem Robert Psarsky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    xiastro je offline (nepripojený) xiastro

    som xiastro
    Robert Psarsky Pozri príspevok
    Prosim Vas napiste mi ake dane by som bol povinny odvadzat a ci by som bol povinny platit DPH.
    Dakujem Robert Psarsky
    pokial je firma zdanitelnou osobou vo Svajciarsku a boli by jej poskytovane sluzby technickeho poradcu, nie je dovod na registraciu na DPH na Slovensku.

    dan z prijmu na Slovensku je samozrejmost, ale zaroven vznika predpoklad, ze by mohla vzniknut povinnost registracie pre dan z prijmu vo Svajciarsku.
    Dakujem velmi pekne za informaciu. Dan z prijmu a odvody do poistovni su mi uplne jasne ale otazka DPH este stale celkom nie. Podla zakona o DPH som povinny sa zaregistrovat a nasledne odvadzat dan ak moje prijmy so sluzieb v tuzemsku dosiahnu vysku 49 790 EUR a viac ale moje prijmy by neboli s tuzemska a tiez miesto plnenia sluzieb by bolo v zahranici vo Svajciarsku ( konzultacna firma ktorej by som moje sluzby fakturoval a Svajciarsko nie je clenom EU). Skutocne prevedenie sluzieb by ale bolo na roznych projektoch v roznych krajinach sveta. Zo zakona a z Vasej odpovede som pochopil ze nebudem mat povinost sa registrovat a platit DPH i ked moje prijmy bude cez 49 790 EUR. Mozete mi prosim potvrdit ci som to spravne pochopil ?

    xiastro je offline (nepripojený) xiastro

    som xiastro
    ano, je to spravne pochopene. prijmy na ucely povinnej registracie na DPH su len tie, ktore su z tuzemska. preto nie je dovod na registraciu na ucely DPH. ak by prijmy boli predmetom slovenskej DPH, potom je situacia ina. preto upozornujem na pripadnu registraciu vo svajciarsku.

    Rad by som sa informoval ohladom platenia dani a DPH pri dodani sluzby v zahranici?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.