Zavrieť

Porady

oprava ZD pri dodaní do EU

Potrebujem rýchlu pomoc: dodali sme tovar v hodnote 100.000,- Sk do EU. Este v tom mesiaci sa mi vrátilo naspäť určitá časť tovaru, na čo som aj vystavila dobropis v hodnote - 20.000,- Sk. Pômože mi niekto, do ktorého riadku tlačiva DPH mám uvádzať dobropis?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    V tvojom prípade sa jedná o opravu základu dane podľa § 25 ods.1 písm.a) v období podľa § 25 ods.3 zákona o DPH a rozdiel sa uvedie mínusom na r.23 tlačiva dph.
    Katija

    "§ 25 Oprava základu dane
    (1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví
    a) pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,
    (3) Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane........"

    Difi je offline (nepripojený) Difi

    Difi
    Ďakujem veľmi pekne! Tak som to spravila, len som si chcela byť istá v tom, lebo dnes mi volali z daňového úradu, že neberie im to počítač, keď to nahrávajú, lebo v riadku 24 som nedala nič (nakoľko je to oslobodené od dane) a teraz neviem čo s tým.

    Katija je offline (nepripojený) Katija

    Katija
    To sú veci medzi nebom a zemou, ktorým normálny človek neporozumie. Nech skúsia do r. 24 nahrať nulu. Niektoré SW to tak musia mať.Katija

    oprava ZD pri dodaní do EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.