Zavrieť

Porady

Lepenie andezitu

Ahojte, chcem sa spytat aka maltu alebo lep pouzit na lepenie stiepaneho andezitu + s akou maltou sparovat. Chcem to dat na stlpiky brany a branky.

No a dal by som ho mozno aj na cast fasady, len neviem ci to udrzi - EPS lepeny na Ceresit CT84 + konvene na rohoch a rohoch okien. Nie na sokel, ale napriklad vertikalny pas siroky cca 2 metre.

Velke diky!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    etbb je offline (nepripojený) etbb

    etbb
    Na lepenie andezitového /ťažkého / obkladu potrebujete rýchloschnúce lepidlo na stredne hrubú vrstvu /tuhne za cca 30 minút/ pretože obklad je ťažký, napr. Sopro MDM 888 - musí byť s trassom, aby nerobilo lepidlo výkvety na kameni. Čo sa týka podkladu, tak polystyrén je nevhodný, nemá požadovanú nosnosť, musí to byť min. Styrodur zo zdvojeným kotvením a tiež kvalitné flexi lepidlo na zateplovák.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Zadajte hrúbku toho kameňa alebo jeho váhu na m2,pomohlo by foto.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Fasádny polystyrén by sa musel dodatočne nakotviť oceľovými kotvami ,ale aj tak by to bola životnosť veľmi otázna.Na tie brány a stĺpiky je to vhodné až na obrovskú pracnosť ,najmä vtedy ak chcete urobiť pekný roh alebo kút.Zle sa to reže a seká.Lepidlá asi všetky FLEX.Niektorý výrobcovia majú original lepidlá na kameň.
    http://www.asb.sk/stavebnictvo/mater...entu-4113.html
    Tie andezity na fotto sa nešpárujú.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ako chcete na rýchloschnúce lepidlo lepiť maloformátový kameň a ešte na vertikálnej rovine.To by som bol strašne rád keby ste mi to vysvetlili lebo ja o tom nemám šajnu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.