Zavrieť

Porady

preddavky na daň z príjmu kvartálne

Dobrý deň,
prosím o informáciu ohľadne preddavkov, s.r.o. nemala v roku 2010 povinnosť platiť preddavky. V roku 2011 vznikla povinnosť platiť preddavky štvrťročne.
Kedy musí zaplatiť prvé preddavky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak neboli preddavky povinné, nie je povinná platiť ani do 31.3.2011.
    Do toho termínu je povinná zaplatiť daň za rok 2010.
    Preddavok na I.Q.2011 vyrovná = zaplatí do 30.4.2011.
    Tak to platilo v r. 2010............Alebo mi pre rok 2011 niečo ušlo?

    dumap je offline (nepripojený) dumap

    dumap
    na stránke daňového riaditeľstva v sekcii daňový kalendár je povinnosť úhrady preddavkov uvedená do 31.3.2011 právnických aj fyzických osôb.

    grušina je offline (nepripojený) grušina

    grušina
    Ja mám inú dilemu...s.r.o vznikla povinnosť platiť preddavky z DPPO za rok 2009 - kvartálne, 3x preddavky uhradila a 4x by mala uhradiť teda k 31.3.2011, s.r.o však za rok 2010 vykázala nízku a daň a má nárok na vrátenie preddavkov. Otázka znie: je s.r.o povinná uhradiť aj 4.preddavok, alebo ho uhradiť nemusí a odráta si len 3x zaplatené prddavky. Podľa mňa by to tak mohlo byť, ale neviem či to nie je v rozpore so zákonom...
    vie mi niekto poradiť ?
    ďakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    dumap Pozri príspevok
    na stránke daňového riaditeľstva v sekcii daňový kalendár je povinnosť úhrady preddavkov uvedená do 31.3.2011 právnických aj fyzických osôb.
    áno všeobecne áno - do 31.3. sa platí podľa predchádzajúcej povinnosti. Zadávateľka ju však mala nulovú.preto je platný termín 30.4. pre "dorovnanie" podľa novej povinnosti,

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    grušina Pozri príspevok
    Ja mám inú dilemu...s.r.o vznikla povinnosť platiť preddavky z DPPO za rok 2009 - kvartálne, 3x preddavky uhradila a 4x by mala uhradiť teda k 31.3.2011, .....správne mala uhradiť 4x do 30.4.2010, 30.6., 30.9., 31.12.2010
    a k 31.3.2011 platí na I.Q.2011

    s.r.o však za rok 2010 vykázala nízku a daň a má nárok na vrátenie preddavkov. Otázka znie: je s.r.o povinná uhradiť aj 4.preddavok, alebo ho uhradiť nemusí a odráta si len 3x zaplatené prddavky. Podľa mňa by to tak mohlo byť, ale neviem či to nie je v rozpore so zákonom...
    vie mi niekto poradiť ?
    ďakujem
    je to v rozpore so zákonom,
    ked neuhradila, teraz je to už jedno. Odráta len tri skutočne zaplatené preddavky a vyjde jej nižší preplatok ako keby uhradila správne a uviedla by to v DPPO.
    Odporúčam však bud ešte do 31.3.2011 zaplatiť I.Q:2011
    prípadne isť aj za správcom dane a poradiť sa, čo s tým.
    Niektorí vymáhajú preddavky aj ked je preplatok a nízka daň,

    grušina je offline (nepripojený) grušina

    grušina
    takže radšej uhradíme aj ten 4.preddavok, teraz k 31.3.2011 ale mám to zarátať aj do DP? - ten 4.preddavok ?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    grušina Pozri príspevok
    takže radšej uhradíme aj ten 4.preddavok, teraz k 31.3.2011 ale mám to zarátať aj do DP? - ten 4.preddavok ?
    tento postup si treba už dohodnúť so správcom. Správne by si mala zaplatiť ešte dva.

    wasko je offline (nepripojený) wasko

    wasko
    Pekný večer,
    aj našej firme vznikla povinnosť platiť preddavky na rok 2011 štvrťročne . Chcem sa len opýtať či sa táto povinnosť musí nejakou písomnou formou nahlasovať na DU alebo sú na to nejaké tlačivá alebo to stačí len rovno zaplatiť k 31.3.2011??? a označiť v DPPO r.910???

    vopred ďakujem za odpoveď

    grušina je offline (nepripojený) grušina

    grušina
    ešte dva ???!!! no teda to je postup..ale veď ako 1.kvartal - zaplatene 30.4., 2.kvartal - zaplatene 30.6., 3.kvartal zaplatene 30.09., 4.kvartal - nezaplatené...a ďalšia platba by sa týkala 1.kvartála roku 2011 - ale s.r.o v roku 2010 nevznikla povinnosť platiť preddavky...ja už som celkom mimo..)

    grušina je offline (nepripojený) grušina

    grušina
    stačí zaplatiť, nikde to neoznamuješ...len platíš. a tie platby uvedieš až v DP ktoré budeš podávať v roku 2012 za rok 2011

    wasko je offline (nepripojený) wasko

    wasko
    Ďakujem za odpoveď. A ten riadok 910 DPPO - daň na účely určenia výšky preddavkov vyplňujem?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    wasko Pozri príspevok
    Pekný večer,
    aj našej firme vznikla povinnosť platiť preddavky na rok 2011 štvrťročne . Chcem sa len opýtať či sa táto povinnosť musí nejakou písomnou formou nahlasovať na DU alebo sú na to nejaké tlačivá alebo to stačí len rovno zaplatiť k 31.3.2011??? a označiť v DPPO r.910???

    vopred ďakujem za odpoveď
    nahlasovať nemusíš, info je v DPPO, vyplníš riadok predpokladanej dane a platíš.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    grušina Pozri príspevok
    ešte dva ???!!! no teda to je postup..ale veď ako 1.kvartal - zaplatene 30.4., 2.kvartal - zaplatene 30.6., 3.kvartal zaplatene 30.09., 4.kvartal - nezaplatené...a ďalšia platba by sa týkala 1.kvartála roku 2011 - ale s.r.o v roku 2010 nevznikla povinnosť platiť preddavky...ja už som celkom mimo..)
    správne je to tak ako si to aj pochopila. Oslobodenie od 1.preddavku na I.Q.2011 si musíš skúsiť dohodnúť so správcom dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.